Головна

Ми у ЗМІ

"Україна звіряє годинники за еталоном часу у Харкові" - стаття про ННЦ "Інститут метрології" на сайті УкрІнформ

Див. https://www.ukrinform.ua/rubric-regions/2694811-ukraina-zvirae-godini-po-etalonu-casu-v-harkovi.html

Всесвітній день метрології - 20 травня 2019 року

Починаючи з 20 травня 2019 року, Всесвітнього дня метрології, кілограм більше не буде визначатися через фізичний об'єкт. Нове визначення кілограма ґрунтуватиметься на сталій Планка – значенні, що спостерігається у природному світі, яке за своєю суттю є стабільним і може бути перевірене в будь-який час у будь-якому місці. Значення одиниці не зміниться, але перевизначення забезпечить його надійність, що дозволить проведення набагато точніших вимірювань маси у майбутньому.

Національний науковий центр "Інститут метрології" святкуватиме епохальне значення цього Всесвітнього дня метрології – дня, присвяченого підвищенню обізнаності щодо важливості вимірювань для життя, до якого ми звикли. Вони лежать в основі науки, торгівлі та промисловості, а ключем до вимірювань є одиниці, такі як секунда, метр та кілограм.

У далекому 1875 році було прийнято рішення про те, що кілограм повинен визначатися за допомогою платино-іридієвої міри, відомої під назвою Міжнародний прототип кілограма (IPK). Цей металевий прототип був зроблений у 1889 році та досі зберігається у сховищі з високим рівнем безпеки у Парижі, Франція.

Точність цього еталона задовольняла багатьом цілям, але вимоги науки щодо точності з того часу зросли, особливо для тих випадків, коли, проводячи фармацевтичні дослідження, необхідно працювати з крихітними масами, наприклад, молекулами речовин, які входять до складу лікарських засобів. Більш того, фізичний артефакт, такий як ІРК, є вразливим до пошкоджень і впливу факторів навколишнього середовища, наприклад, температури.

У листопаді минулого року вся наукова метрологічна спільнота зібралася у Парижі, місці зберігання IPK, щоб проголосувати за перевизначення одиниць Міжнародної системи вимірювань (SI), зокрема, кілограма. Це перевизначення набуває чинності 20 травня 2019 року.

Ця подія – результат багаторічних досліджень у різних дисциплінах. Нові технології, такі як ваги Кіббла, що є інструментом для вимірювання сталої Планка, зробили значний внесок у перевизначення.

ННЦ "Інститут метрології" є провідною організацією в країні у галузі вимірювань маси. В інституті створений і експлуатується вже більше 20 років національний первинний еталон одиниці маси, що допомагає забезпечувати простежуваність одиниці маси до робочих засобів вимірювань. Наразі плануються роботи із створення вагів Кіббла з діапазоном вимірювання від 200 до 500 g.

У цілому, визначення наступних чотирьох із семи основних одиниць SI (кілограм, ампер, кельвін та моль) буде змінено у такий спосіб, щоб вони засновувались на фіксованих значеннях: сталої Планка (h), елементарного заряду (e), сталої Больцмана (kB) і сталої Авогадро (NA) відповідно.

Для звичайних користувачів прецизійність та безперервність результатів вимірювань буде так само підтримуватися. Тим не менш, як свого часу перевизначення секунди і метра допомогло забезпечити GPS-навігацію, очікується, що перевизначення 4-х основних одиниць SI, в майбутньому, забезпечить такі нові технології, які ми ще навіть не можемо собі уявити.

 

 

 

До Дня охорони праці в Україні

Згідно з рекомендаціями Міжнародної організації праці у 2019 році Всесвітній день безпеки та гігієни праці проводиться під девізом - "Безпечне та здорове майбутнє праці".

Напередодні свого столітнього ювілею, який відзначають у 2019 році, і під впливом дискусій про майбутнє сфери праці МОП підбиває підсумки багаторічної діяльності, спрямованої на гармонійний розвиток усіх напрямів цієї сфери, будує плани на майбутнє в контексті глобальних трансформацій щодо таких аспектів, як технології, демографія, організація праці та клімат.

З метою відзначення у 2019 році Дня охорони праці в Україні, за ініціативи Держпраці відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення Дня охорони праці в Україні, на якому було затверджено відповідне ЗВЕРНЕННЯ до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

29-те засідання Комітету СООМЕТ

29-те засідання Комітету СООМЕТ відбулося 3-4 квітня 2019 р. у Дрездені, Німеччина. Напередодні засідання, 2 квітня, було проведено 17-те засідання Об’єднаного комітету з еталонів СООМЕТ та одноденний семінар СOOMET–BIPM "Результати розгляду (аналізу) Угоди CIPM MRA: звірення та СМС".

Від ННЦ "Інститут метрології" у заходах взяли участь Генеральний директор проф. П.І. Неєжмаков - Віце-президент СООМЕТ, Член Комітету СООМЕТ від України; Голова ТК 4 "Інформація та навчання", начальник лабораторії Ю.Ю. Буняєва - Національний Секретаріат СООМЕТ в Україні, секретар ТК 4; с. н. с. І.О. Колозинська - Голова ТК 1.6 "Маса та пов’язані з нею величини"; в.о. начальника лабораторії О.Л. Костріков - Голова ТК 1.5 "Довжина та кут"; перекладач І кат. Т.П. Омєлічева

Докладніше...

 

 

До 100-річчя GUM

1 квітня 2019 р. у Варшаві, Польща, відбулися ювілейні заходи, присвячені 100-річчю Головного управління мір (GUM).

У заходах взяв участь Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології", член Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ) проф., д-р П.І. Неєжмаков.

Під час святкової сесії було заслухано доповіді видатних вчених, зокрема Нобелівського лауреата проф. Клауса фон Клітцинга (Інститут Макса Планка, Німеччина) та Віце-президента EURAMET проф. Ерккі Іконена (VTT, Фінляндія).

23-тє засідання Ради Президента СООМЕТ

27–29 листопада 2018 р. у м. Мінськ, Білорусь, відбулося 23-тє засідання Ради Президента СООМЕТ.

У роботі засідання взяли участь члени Ради Президента СООМЕТ, Голова ТК 3.1 “Технічний комітет Форуму якості”, представники Національних Секретаріатів СООМЕТ та експерти РТВ, зокрема Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології", Віце-президент СООМЕТ, Член Комітету СООМЕТ від України, Голова ТК 4 "Інформація та навчання" П.І. Неєжмаков та начальник НДЛ-42 ННЦ “Інститут метрології”, Національний Секретаріат СООМЕТ в Україні, секретар ТК 4 Ю.Ю. Буняєва

Докладніше

Ми у ЗМІ

"Кілограм іде на пенсію — у світі відбулися історичні метричні зміни" - стаття на сайті газети "Слобідський край", присвячена проведенню 26-го засідання Генеральної конференції з мір та ваг (CGPM) 

Див. http://www.slk.kh.ua/news/suspilstvo/kilogram-ide-na-pensiyu-u-sviti-vidbulisya-istorichni-metrichni-zmini.html

ВІТАЄМО!

Рішенням 26-го засідання Генеральної конференції з мір та ваг Генерального директора ННЦ "Інститут метрології" д.т.н. П.І. Неєжмакова було обрано членом Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ)!

 

ВІТАЄМО!!!

 

Чинний склад СІРМ дивіться за посиланням  https://www.bipm.org/en/committees/cipm/members-cipm.html

Епохальна подія! Україна - "ЗА"!

Сьогодні, 16 листопада, під час відкритого засідання у рамках 26-го засідання CGPM відбулося голосування за прийняття Резолюції А щодо перевизначення основних одиниць Міжнародної системи SI. Відкритим голосуванням цю Резолюцію було ОДНОГОЛОСНО ПРИЙНЯТО!

Україна, в особі Віткіна Леоніда Михайловича, директора Департаменту технічного регулювання Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, голосує "ЗА".

ВІТАЄМО з цією подією усю метрологічну спільноту!

Дивіться також нове відео щодо цієї події з українськими субтітрами http://www.kaltura.com/tiny/yulsa (на панелі інструментів за допомогою кнопки "сс" зі списку субтітрів оберіть українську мову).

Зі статею про цю визначну подію та нове визначення кілограма можно ознайомитися на сайті ВВС за посиланням https://www.bbc.com/news/science-environment-46143399

З нагоди перевизначення основних одиниць SI

Шановні коллеги!

 

Звертаємо Вашу увагу, що 16 листопада з 12.00 до 14.25 на YouTube-каналі Міжнародного бюро з мір та ваг (ВІРМ) відбудеться пряма трансляція відкритого засідання у рамках 26-го засідання Генеральної конференції з мір та ваг (CGPM), під час якого прийматиметься Резолюція щодо перевизначення основних одиниць Міжнародної системи SI (https://www.youtube.com/thebipm).

Це історична подія! Всесвітній день метрології, який відбувся 20 травня 2018 року, був першим кроком до історичного перегляду Міжнародної системи одиниць (SI); це зміна, яку нетерпляче чекає вся міжнародна спільнота метрології та яка є однією з найважливіших змін в SI з моменту її створення.  

Також дивіться відео, присвячене перевизначенню основних одиниць Міжнародної системи SI та підготовлене Національним інститутом стандартів та технологій (NIST, США) для ВІРМ (Scientists_to_Vote_on_Metric_Makeover)

Ми у ЗМІ

Відеоролік на каналі UATV

Про Національний первинний еталон часу та частоти, що зберігається в ННЦ "Інститут метрології", розповідає Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології" д.т.н., доц. П.І. Неєжмаков та вчені-зберігачі інституту

Докладніше...

 

"Харків - столиця метрології" - інтерв'ю з Генеральним директором ННЦ "Інститут метрології" д.т.н., доц. П.І.Неєжмаковим у студії телеканалу "Simon"

Див. https://www.objectiv.tv/2018/10/08/harkiv-stolitsya-metrologiyi/

 

"Харківські метрологи долучаться до історичної зміни одиниць вимірювання" - новина на сайті газети "Слобідський край", присвячена проведенню ХІ Міжнародної науково-технічної конференції "Метрологія та вимірювальна техніка"

Див. http://www.slk.kh.ua/news/oblast-online/xarkivski-metrologi-doluchatsya-do-istorichnoyi-zmini-odinic-vimiru.html

Приєднання України до Метричної Конвенції

Шановні колеги,

Міністерство закордонних та Європейских справ Франції повідомило ВІРМ, що Україна приєдналась до Метричної Конвенції, з датой приєднання 7 серпня 2018 року.

Вітаємо!

Вербальна Нота Директора ВІРМ Мартіна Мілтона

Вербальна Нота Міністерства Франції

Інформація щодо держав-членів BIPM докладніше... 

Приєднання України до Метричної Конвенції

23 травня 2018 р. Верховна Рада України прийняла Закон "Про приєднання України до Метричної конвенції".

Згідно з Законом:

"Верховна Рада України  п о с т а н о в л я є:

Приєднатися до Метричної конвенції, учиненої 20 травня 1875 року в м. Парижі".

 

Прийняття Закону дозволить Україні набути членство у BIPM та користуватися правами повноправного члена BIPM, зокрема:

- голосувати на засіданнях CGPM та брати участь у роботі консультативних комітетів, що створюються СІРМ;

- брати участь у ключових звіреннях СІРМ , що дозволить оцінити ступінь еквівалентності національних еталонів у найкоротший термін та з найвищою точністю;

- придбати відкалібрований платино-іридієвий еталон кілограму за ціною собівартості;

- користуватися послугами з калібрування національних еталонів, які є недоступними для асоційованих учасників