Головна

ВІТАЄМО!

Рішенням 26-го засідання Генеральної конференції з мір та ваг Генерального директора ННЦ "Інститут метрології" д.т.н. П.І. Неєжмакова було обрано членом Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ)!

 

ВІТАЄМО!!!

 

Чинний склад СІРМ дивіться за посиланням  https://www.bipm.org/en/committees/cipm/members-cipm.html

Епохальна подія! Україна - "ЗА"!

Сьогодні, 16 листопада, під час відкритого засідання у рамках 26-го засідання CGPM відбулося голосування за прийняття Резолюції А щодо перевизначення основних одиниць Міжнародної системи SI. Відкритим голосуванням цю Резолюцію було ОДНОГОЛОСНО ПРИЙНЯТО!

Україна, в особі Віткіна Леоніда Михайловича, директора Департаменту технічного регулювання Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, голосує "ЗА".

ВІТАЄМО з цією подією усю метрологічну спільноту!

Дивіться також нове відео з привітаннями щодо цієї епохальної події (http://www.kaltura.com/tiny/jw3vt)!

Зі статею про цю визначну подію та нове визначення кілограма можно ознайомитися на сайті ВВС за посиланням https://www.bbc.com/news/science-environment-46143399

З нагоди перевизначення основних одиниць SI

Шановні коллеги!

 

Звертаємо Вашу увагу, що 16 листопада з 12.00 до 14.25 на YouTube-каналі Міжнародного бюро з мір та ваг (ВІРМ) відбудеться пряма трансляція відкритого засідання у рамках 26-го засідання Генеральної конференції з мір та ваг (CGPM), під час якого прийматиметься Резолюція щодо перевизначення основних одиниць Міжнародної системи SI (https://www.youtube.com/thebipm).

Це історична подія! Всесвітній день метрології, який відбувся 20 травня 2018 року, був першим кроком до історичного перегляду Міжнародної системи одиниць (SI); це зміна, яку нетерпляче чекає вся міжнародна спільнота метрології та яка є однією з найважливіших змін в SI з моменту її створення.  

Також дивіться відео, присвячене перевизначенню основних одиниць Міжнародної системи SI та підготовлене Національним інститутом стандартів та технологій (NIST, США) для ВІРМ (Scientists_to_Vote_on_Metric_Makeover)

Ми у ЗМІ

Відеоролік на каналі UATV

Про Національний первинний еталон часу та частоти, що зберігається в ННЦ "Інститут метрології", розповідає Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології" д.т.н., доц. П.І. Неєжмаков та вчені-зберігачі інституту

Докладніше...

 

"Харків - столиця метрології" - інтерв'ю з Генеральним директором ННЦ "Інститут метрології" д.т.н., доц. П.І.Неєжмаковим у студії телеканалу "Simon"

Див. https://www.objectiv.tv/2018/10/08/harkiv-stolitsya-metrologiyi/

 

"Харківські метрологи долучаться до історичної зміни одиниць вимірювання" - новина на сайті газети "Слобідський край", присвячена проведенню ХІ Міжнародної науково-технічної конференції "Метрологія та вимірювальна техніка"

Див. http://www.slk.kh.ua/news/oblast-online/xarkivski-metrologi-doluchatsya-do-istorichnoyi-zmini-odinic-vimiru.html

Приєднання України до Метричної Конвенції

Шановні колеги,

Міністерство закордонних та Європейских справ Франції повідомило ВІРМ, що Україна приєдналась до Метричної Конвенції, з датой приєднання 7 серпня 2018 року.

Вітаємо!

Вербальна Нота Директора ВІРМ Мартіна Мілтона

Вербальна Нота Міністерства Франції

Інформація щодо держав-членів BIPM докладніше... 

Приєднання України до Метричної Конвенції

23 травня 2018 р. Верховна Рада України прийняла Закон "Про приєднання України до Метричної конвенції".

Згідно з Законом:

"Верховна Рада України  п о с т а н о в л я є:

Приєднатися до Метричної конвенції, учиненої 20 травня 1875 року в м. Парижі".

 

Прийняття Закону дозволить Україні набути членство у BIPM та користуватися правами повноправного члена BIPM, зокрема:

- голосувати на засіданнях CGPM та брати участь у роботі консультативних комітетів, що створюються СІРМ;

- брати участь у ключових звіреннях СІРМ , що дозволить оцінити ступінь еквівалентності національних еталонів у найкоротший термін та з найвищою точністю;

- придбати відкалібрований платино-іридієвий еталон кілограму за ціною собівартості;

- користуватися послугами з калібрування національних еталонів, які є недоступними для асоційованих учасників