Головна

23-тє засідання Ради Президента СООМЕТ

27–29 листопада 2018 р. у м. Мінськ, Білорусь, відбулося 23-тє засідання Ради Президента СООМЕТ.

У роботі засідання взяли участь члени Ради Президента СООМЕТ, Голова ТК 3.1 “Технічний комітет Форуму якості”, представники Національних Секретаріатів СООМЕТ та експерти РТВ, зокрема Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології", Віце-президент СООМЕТ, Член Комітету СООМЕТ від України, Голова ТК 4 "Інформація та навчання" П.І. Неєжмаков та начальник НДЛ-42 ННЦ “Інститут метрології”, Національний Секретаріат СООМЕТ в Україні, секретар ТК 4 Ю.Ю. Буняєва

Докладніше

Ми у ЗМІ

"Кілограм іде на пенсію — у світі відбулися історичні метричні зміни" - стаття на сайті газети "Слобідський край", присвячена проведенню 26-го засідання Генеральної конференції з мір та ваг (CGPM) 

Див. http://www.slk.kh.ua/news/suspilstvo/kilogram-ide-na-pensiyu-u-sviti-vidbulisya-istorichni-metrichni-zmini.html

ВІТАЄМО!

Рішенням 26-го засідання Генеральної конференції з мір та ваг Генерального директора ННЦ "Інститут метрології" д.т.н. П.І. Неєжмакова було обрано членом Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ)!

 

ВІТАЄМО!!!

 

Чинний склад СІРМ дивіться за посиланням  https://www.bipm.org/en/committees/cipm/members-cipm.html

Епохальна подія! Україна - "ЗА"!

Сьогодні, 16 листопада, під час відкритого засідання у рамках 26-го засідання CGPM відбулося голосування за прийняття Резолюції А щодо перевизначення основних одиниць Міжнародної системи SI. Відкритим голосуванням цю Резолюцію було ОДНОГОЛОСНО ПРИЙНЯТО!

Україна, в особі Віткіна Леоніда Михайловича, директора Департаменту технічного регулювання Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, голосує "ЗА".

ВІТАЄМО з цією подією усю метрологічну спільноту!

Дивіться також нове відео щодо цієї події з українськими субтітрами http://www.kaltura.com/tiny/yulsa (на панелі інструментів за допомогою кнопки "сс" зі списку субтітрів оберіть українську мову).

Зі статею про цю визначну подію та нове визначення кілограма можно ознайомитися на сайті ВВС за посиланням https://www.bbc.com/news/science-environment-46143399

З нагоди перевизначення основних одиниць SI

Шановні коллеги!

 

Звертаємо Вашу увагу, що 16 листопада з 12.00 до 14.25 на YouTube-каналі Міжнародного бюро з мір та ваг (ВІРМ) відбудеться пряма трансляція відкритого засідання у рамках 26-го засідання Генеральної конференції з мір та ваг (CGPM), під час якого прийматиметься Резолюція щодо перевизначення основних одиниць Міжнародної системи SI (https://www.youtube.com/thebipm).

Це історична подія! Всесвітній день метрології, який відбувся 20 травня 2018 року, був першим кроком до історичного перегляду Міжнародної системи одиниць (SI); це зміна, яку нетерпляче чекає вся міжнародна спільнота метрології та яка є однією з найважливіших змін в SI з моменту її створення.  

Також дивіться відео, присвячене перевизначенню основних одиниць Міжнародної системи SI та підготовлене Національним інститутом стандартів та технологій (NIST, США) для ВІРМ (Scientists_to_Vote_on_Metric_Makeover)

Ми у ЗМІ

Відеоролік на каналі UATV

Про Національний первинний еталон часу та частоти, що зберігається в ННЦ "Інститут метрології", розповідає Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології" д.т.н., доц. П.І. Неєжмаков та вчені-зберігачі інституту

Докладніше...

 

"Харків - столиця метрології" - інтерв'ю з Генеральним директором ННЦ "Інститут метрології" д.т.н., доц. П.І.Неєжмаковим у студії телеканалу "Simon"

Див. https://www.objectiv.tv/2018/10/08/harkiv-stolitsya-metrologiyi/

 

"Харківські метрологи долучаться до історичної зміни одиниць вимірювання" - новина на сайті газети "Слобідський край", присвячена проведенню ХІ Міжнародної науково-технічної конференції "Метрологія та вимірювальна техніка"

Див. http://www.slk.kh.ua/news/oblast-online/xarkivski-metrologi-doluchatsya-do-istorichnoyi-zmini-odinic-vimiru.html

Приєднання України до Метричної Конвенції

Шановні колеги,

Міністерство закордонних та Європейских справ Франції повідомило ВІРМ, що Україна приєдналась до Метричної Конвенції, з датой приєднання 7 серпня 2018 року.

Вітаємо!

Вербальна Нота Директора ВІРМ Мартіна Мілтона

Вербальна Нота Міністерства Франції

Інформація щодо держав-членів BIPM докладніше... 

Приєднання України до Метричної Конвенції

23 травня 2018 р. Верховна Рада України прийняла Закон "Про приєднання України до Метричної конвенції".

Згідно з Законом:

"Верховна Рада України  п о с т а н о в л я є:

Приєднатися до Метричної конвенції, учиненої 20 травня 1875 року в м. Парижі".

 

Прийняття Закону дозволить Україні набути членство у BIPM та користуватися правами повноправного члена BIPM, зокрема:

- голосувати на засіданнях CGPM та брати участь у роботі консультативних комітетів, що створюються СІРМ;

- брати участь у ключових звіреннях СІРМ , що дозволить оцінити ступінь еквівалентності національних еталонів у найкоротший термін та з найвищою точністю;

- придбати відкалібрований платино-іридієвий еталон кілограму за ціною собівартості;

- користуватися послугами з калібрування національних еталонів, які є недоступними для асоційованих учасників