Главная

Онлайн курси NPL з метрології

Вітаємо співробітників ННЦ "Інститут метрології" з успішним проходженням навчальних онлайн курсів з метрології, організованих Національною фізичною лабораторією (NPL, Велика Британія):

Ірина Колозінська (НДЛ-30) -  курси "Understanding and Evaluating Measurement Uncertainty" та "Portable 3D Metrology";

Олександра Паценко (НДЛ-30) - курси "Introduction to Measurement and Metrology", "Introduction to Measurement Uncertainty", "Understanding and Evaluating Measurement Uncertainty" та "Understanding Uncertainty Budgets";

Ганна Харченко (НДЛ-42) - курс "Introduction to Measurement and Metrology"

Вебінар щодо метрології та технічних регламентів

25 червня з 14-00 по 16-00 год. відбувся вебінар, організований ННЦ «Інститут метрології» та присвячений розгляду питань щодо основних змін, які відбудуться у законодавстві у сфері технічного регулювання та метрології 03.07.2020 р.

[Докладніше...]

Онлайн курс BIPM-СOOMET з питань KCDB 2.0

25-27 травня 2020 року в рамках Програми BIPM з нарощування потенціалу та передавання знань (CBKT) відбувся онлайн курс BIPM-СООМЕТ з питань, пов'язаних з новою платформою KCDB 2.0.

СООМЕТ стала першою РМО, з якою BIPM організувало захід подібного формату.

Кількість зареєстрованих учасників вебінару перевищила 100 осіб, які представляють НМІ/ПІ Білорусі, Грузії, Казахстану, Молдови, Російської Федерації, Туреччини, України та Узбекистану.

Від ННЦ "Інститут метрології" у вебінарі взяли участь Генеральний директор, Член СІРМ, Віце-президент СООМЕТ П.І.Неєжмаков, який зробив вступну промову та привітав учасників; начальник НДЛ-42, координатор від СООМЕТ у Програмі ВІРМ СВКТ Ю.Ю. Буняєва; Голови Технічних комітетів СООМЕТ, члени ТК від України та Технічні експерти з експертизи СМС.

Як лектори на вебінарі виступили:

Енді Хенсон – директор департаменту з міжнародних зв'язків BIPM;
Сузанне Пікард – координатор KCDB;
Стен Бергстранд – виконавчий секретар JCRB;
Стефані Маніге – асистент KCDB;
Чінгіс Куанбаєв – керівник CBKT.

У рамках вебінару було розглянуто питання, пов'язані з можливостями KCDB 2.0, створенням облікових записів користувачів, формуванням і експертизою СМС-даних, реєстрацією звірень еталонів, а також можливості пошуку інформації та статистика KCDB. Як зворотній зв'язок від учасників було використано механізм онлайн опитувань і обговорення разом з лекторами отриманих відповідей.

Всесвітній день метрології 2020

Шановні колеги!

 

Вітаю Вас зі святом ‒ Всесвітнім днем метрології!

Це свято ‒ свідчення всесвітнього визнання важливості професії метролога в забезпеченні успішного економічного та соціального розвитку. Тему цьогорічного свята ‒ “Вимірювання для глобальної торгівлі” обрано з метою підкреслити важливу роль, яку відіграють вимірювання в сприянні справедливої та чесної торгівлі, забезпеченні відповідності продукції стандартам і нормам та задоволенні очікувань споживачів у її якості.

У цей святковий день бажаю Вам, шановні колеги, сталого розвитку, подальших творчих і виробничих звершень на благо метрології! Здоров’я, добра та благополуччя!

 

З повагою,

Павло Неєжмаков,

Генеральний директор ННЦ “Інститут метрології”,

Член СІРМ, віцепрезидент СООМЕТ

Щодо умов діяльності в режимі карантину

З метою інформування суб'єктів господарювання щодо умов діяльності в режимі карантину Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України запущено портал для підприємців:


http://sme.gov.ua/covid19/;
https://www.facebook.com/174431545947835/posts/2994807463910215/.


Портал для підприємців містить інформацію щодо діючих обмежень для підприємницької діяльності, перелік заходів державної підтримки, відповіді на актуальні питання тощо.

 

 

Конференция "МИИТС - 2020"

Видео с 7-й Международной научно-техничной конференции "Метрология, информационно-измерительные технологии и системы" (МИИТС - 2020), которая состоялась 18-19 февраля 2020 г. в Харькове, Вы можете посмотреть по ссылке 
https://www.youtube.com/watch?fbclid=IwAR19vYE5pmIGuc8o-mm0syCXp6fCrft1TodtaeURqMsgoTCJHd-UubmClSM&feature=youtu.be&v=3tdg0CXJW7U&app=desktop

 

 

24-е заседание Совета Президента СООМЕТ

24-е заседание Совета Президента КООМЕТ было проведено 27-28 ноября в 2019 г. в Тбилиси, Грузия.

В работе заседания приняли участие члены Совета Президента КООМЕТ, Председатель Объединенного комитета по эталонам КООМЕТ и представители Национальных Секретариатов КООМЕТ.

От ННЦ "Институт метрологии" в заседании приняли участие Генеральный директор, Член СІРМ, Вице-президент КООМЕТ, Председатель ТК 4 проф. П.И. Неежмаков и начальник НИЛ-42, Секретарь ТК 4, Председатель ПК 4.1 Ю.Ю. Буняева

Подробнее

Соглашение с GEOSTM, Грузия, о сотрудничестве в области метрологии

27 ноября 2019 года в GEOSTM (Тбилиси, Грузия) состоялось подписание Соглашения о сотрудничестве в области метрологии по признанию результатов испытаний, утверждению типа и/или оценке соответствия средств измерений между Национальным агентством Грузии по стандартам и метрологии (GEOSTM) Министерства экономики и устойчивого развития Грузии и Национальным научным центром "Институт метрологии" (ННЦ "Институт метрологии") Министерства развития экономики, торговли и сельского хозяйства Украины.

Соглашение подписали Генеральный директор ННЦ "Институт метрологии" проф., д-р Павел Неежмаков и Генеральный директор GEOSTM г-н Давит Ткемаладзе.

Соглашение о сотрудничестве в области метрологии

16-е заседание ТК 4 "Информация и обучение"

16-е заседание ТК 4 "Информация и обучение" состоялось 2-3 октября 2019 г. в Баку, Азербайджан.

В работе заседания приняли участие председатели подкомитетов ТК 4, члены ТК 4 и их представители из 8 стран-членов КООМЕТ (Азербайджана, Беларуси, Кыргызстана, Молдовы, России, Узбекистана и Украины), а также Ч. Куанбаев, сотрудник Департамента по международным связям и коммуникации Международного бюро мер и весов (BIPM), и Т. Тасич, сотрудник по наращиванию потенциала Секретариата Европейской ассоциации национальных метрологических институтов (EURAMET).

От ННЦ "Институт метрологии" в заседании приняли участие Генеральный директор, Член СІРМ, Вице-президент КООМЕТ, Председатель ТК 4 проф. П.И. Неежмаков; начальник НИЛ-42, Секретарь ТК 4, Председатель ПК 4.1 Ю.Ю. Буняева и переводчик І кат. НИЛ-42 Т.П. Омеличева

Подробнее

Всеукраинский семинар-совещание "Приборный учет природного газа и метрология"

16-20 сентября 2019 г. в Харькове состоялся Всеукраинский семинар-совещание "Приборный учет природного газа и метрология".

Генеральный директор ННЦ "Институт метрологии" проф. П.И. Неежмаков выступил на семинаре с докладом "Основные единицы новой SI: свобода воспроизведения и ее цена"

Конференция по открытию проекта технического сотрудничества

10 сентября 2019 г. в Киеве была проведена Конференция по открытию проекта технического сотрудничества "Поддержка внедрения Соглашения об ассоциации между Украиной и ЕС в сфере метрологии". В Конференции приняли участие представители Министерства экономического развития и торговли Украины, Посольства Германии, Физико-технического института Германии (РТВ) и научных метрологических центров Украины.

Информация о Конференции

MoU с CMI, Чехия, о сотрудничестве и взаимопонимании

5 сентября 2019 года в ННЦ "Институт метрологии" состоялось подписание Меморандума о сотрудничестве и взаимопонимании в сфере метрологии и оценке соответствия между Национальным научным центром "Институт метрологии" (ННЦ "Институт метрологии") и Чешским метрологическим институтом (СМІ).

Меморандум подписали Генеральный директор ННЦ "Институт метрологии" проф. Павел Неежмаков и Директор по фундаментальной метрологии СМІ г-н Иржи Тесар

Меморандум о сотрудничестве и взаимопонимании

 

Увага! Від 3 липня 2019 року, згідно Закону України від 06.06.2019 № 2740-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського союзу у сфері технічного регулювання" скасовано можливість "повірки засобів вимірювальної техніки, які не застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, на добровільних засадах".

Мы в СМИ

"Украина сверяет часы по эталону времени в Харькове" - статья о ННЦ "Институт метрологии" на сайте УкрИнформ

Див. https://www.ukrinform.ru/rubric-regions/2694758-ukraina-sveraet-casy-po-etalonu-vremeni-v-harkove.html

Всесвітній день метрології - 20 травня 2019 року

Починаючи з 20 травня 2019 року, Всесвітнього дня метрології, кілограм більше не буде визначатися через фізичний об'єкт. Нове визначення кілограма ґрунтуватиметься на сталій Планка – значенні, що спостерігається у природному світі, яке за своєю суттю є стабільним і може бути перевірене в будь-який час у будь-якому місці. Значення одиниці не зміниться, але перевизначення забезпечить його надійність, що дозволить проведення набагато точніших вимірювань маси у майбутньому.

Національний науковий центр "Інститут метрології" святкуватиме епохальне значення цього Всесвітнього дня метрології – дня, присвяченого підвищенню обізнаності щодо важливості вимірювань для життя, до якого ми звикли. Вони лежать в основі науки, торгівлі та промисловості, а ключем до вимірювань є одиниці, такі як секунда, метр та кілограм.

ННЦ "Інститут метрології" є провідною організацією в країні у галузі вимірювань маси. В інституті створений і експлуатується вже більше 20 років національний первинний еталон одиниці маси, що допомагає забезпечувати простежуваність одиниці маси до робочих засобів вимірювань. Наразі плануються роботи із створення вагів Кіббла з діапазоном вимірювання від 200 до 500 g.

До Дня охорони праці в Україні

Згідно з рекомендаціями Міжнародної організації праці у 2019 році Всесвітній день безпеки та гігієни праці проводиться під девізом - "Безпечне та здорове майбутнє праці".

Напередодні свого столітнього ювілею, який відзначають у 2019 році, і під впливом дискусій про майбутнє сфери праці МОП підбиває підсумки багаторічної діяльності, спрямованої на гармонійний розвиток усіх напрямів цієї сфери, будує плани на майбутнє в контексті глобальних трансформацій щодо таких аспектів, як технології, демографія, організація праці та клімат.

З метою відзначення у 2019 році Дня охорони праці в Україні, за ініціативи Держпраці відбулося засідання Організаційного комітету з підготовки та проведення Дня охорони праці в Україні, на якому було затверджено відповідне ЗВЕРНЕННЯ до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

29-е заседание Комитета КООМЕТ

29-е заседание Комитета КООМЕТ состоялось 3-4 апреля 2019 г. в Дрездене, Германия. Накануне заседания, 2 апреля, были проведены 17-е заседание Объединенного комитета КООМЕТ и однодневный семинар КООМЕТ–BIPM "Результаты рассмотрения (анализа) Соглашения CIPM MRA: сличения и СМС".

От ННЦ "Інститут метрології" в мероприятиях приняли участие генеральный директор проф. П.И. Неежмаков - Вице-президент КООМЕТ, Член Комитета КООМЕТ от Украины, Председатель ТК 4 "Информация и обучение"; начальник лаборатории Ю.Ю. Буняева - Национальный секретариат КООМЕТ в Украине, секретарь ТК 4; с. н. с. И.О. Колозинская - Председатель ТК 1.6 "Масса и связанные с ней величины"; и.о. начальника лаборатории А.Л. Костриков - Председатель ТК 1.5 "Длина и угол"; переводчик І кат. Т.П. Омеличева

Подробнее...

К 100-летию GUM

1 апреля 2019 г. в Варшаве, Польша, состоялись юбилейные мероприятия, посвященные 100-летию Главного управления мер (GUM).

В мероприятиях принял участие Генеральный директор ННЦ "Институт метрологии", член Международного комитета мер и весов (CIPM) проф., д-р П.И. Неежмаков.

Во время праздничной сессии были заслушаны доклады выдающихся ученых, в том числе Нобелевского лауреата проф. Клауса фон Клитцинга (Институт Макса Планка, Германия) и Вице-президента EURAMET проф. Эркки Иконена (VTT, Финляндия).

23-тє засідання Ради Президента СООМЕТ

27–29 листопада 2018 р. у м. Мінськ, Білорусь, відбулося 23-тє засідання Ради Президента СООМЕТ.

У роботі засідання взяли участь члени Ради Президента СООМЕТ, Голова ТК 3.1 “Технічний комітет Форуму якості”, представники Національних Секретаріатів СООМЕТ та експерти РТВ, зокрема Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології", Віце-президент СООМЕТ, Член Комітету СООМЕТ від України, Голова ТК 4 "Інформація та навчання" П.І. Неєжмаков та начальник НДЛ-42 ННЦ “Інститут метрології”, Національний Секретаріат СООМЕТ в Україні, секретар ТК 4 Ю.Ю. Буняєва

Докладніше

Ми у ЗМІ

"Кілограм іде на пенсію — у світі відбулися історичні метричні зміни" - стаття на сайті газети "Слобідський край", присвячена проведенню 26-го засідання Генеральної конференції з мір та ваг (CGPM) 

Див. http://www.slk.kh.ua/news/suspilstvo/kilogram-ide-na-pensiyu-u-sviti-vidbulisya-istorichni-metrichni-zmini.html

ВІТАЄМО!

Рішенням 26-го засідання Генеральної конференції з мір та ваг Генерального директора ННЦ "Інститут метрології" д.т.н. П.І. Неєжмакова було обрано членом Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ)!

 

ВІТАЄМО!!!

 

Чинний склад СІРМ дивіться за посиланням  https://www.bipm.org/en/committees/cipm/members-cipm.html

Епохальна подія! Україна - "ЗА"!

Сьогодні, 16 листопада, під час відкритого засідання у рамках 26-го засідання CGPM відбулося голосування за прийняття Резолюції А щодо перевизначення основних одиниць Міжнародної системи SI. Відкритим голосуванням цю Резолюцію було ОДНОГОЛОСНО ПРИЙНЯТО!

Україна, в особі Віткіна Леоніда Михайловича, директора Департаменту технічного регулювання Міністерства економічного розвитку та торгівлі України, голосує "ЗА".

ВІТАЄМО з цією подією усю метрологічну спільноту!

Дивіться також нове відео щодо цієї події з українськими субтітрами http://www.kaltura.com/tiny/yulsa (на панелі інструментів за допомогою кнопки "сс" зі списку субтітрів оберіть українську мову).

Зі статею про цю визначну подію та нове визначення кілограма можно ознайомитися на сайті ВВС за посиланням https://www.bbc.com/news/science-environment-46143399

З нагоди перевизначення основних одиниць SI

Шановні коллеги!

 

Звертаємо Вашу увагу, що 16 листопада з 12.00 до 14.25 на YouTube-каналі Міжнародного бюро з мір та ваг (ВІРМ) відбудеться пряма трансляція відкритого засідання у рамках 26-го засідання Генеральної конференції з мір та ваг (CGPM), під час якого прийматиметься Резолюція щодо перевизначення основних одиниць Міжнародної системи SI (https://www.youtube.com/thebipm).

Це історична подія! Всесвітній день метрології, який відбувся 20 травня 2018 року, був першим кроком до історичного перегляду Міжнародної системи одиниць (SI); це зміна, яку нетерпляче чекає вся міжнародна спільнота метрології та яка є однією з найважливіших змін в SI з моменту її створення.  

Також дивіться відео, присвячене перевизначенню основних одиниць Міжнародної системи SI та підготовлене Національним інститутом стандартів та технологій (NIST, США) для ВІРМ (Scientists_to_Vote_on_Metric_Makeover)

Ми у ЗМІ

Відеоролік на каналі UATV

Про Національний первинний еталон часу та частоти, що зберігається в ННЦ "Інститут метрології", розповідає Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології" д.т.н., доц. П.І. Неєжмаков та вчені-зберігачі інституту

Докладніше...

 

"Харків - столиця метрології" - інтерв'ю з Генеральним директором ННЦ "Інститут метрології" д.т.н., доц. П.І.Неєжмаковим у студії телеканалу "Simon"

Див. https://www.objectiv.tv/2018/10/08/harkiv-stolitsya-metrologiyi/

 

"Харківські метрологи долучаться до історичної зміни одиниць вимірювання" - новина на сайті газети "Слобідський край", присвячена проведенню ХІ Міжнародної науково-технічної конференції "Метрологія та вимірювальна техніка"

Див. http://www.slk.kh.ua/news/oblast-online/xarkivski-metrologi-doluchatsya-do-istorichnoyi-zmini-odinic-vimiru.html

Приєднання України до Метричної Конвенції

Шановні колеги,

Міністерство закордонних та Європейских справ Франції повідомило ВІРМ, що Україна приєдналась до Метричної Конвенції, з датой приєднання 7 серпня 2018 року.

Вітаємо!

Вербальна Нота Директора ВІРМ Мартіна Мілтона

Вербальна Нота Міністерства Франції

Інформація щодо держав-членів BIPM докладніше... 

Приєднання України до Метричної Конвенції

23 травня 2018 р. Верховна Рада України прийняла Закон "Про приєднання України до Метричної конвенції".

Згідно з Законом:

"Верховна Рада України  п о с т а н о в л я є:

Приєднатися до Метричної конвенції, учиненої 20 травня 1875 року в м. Парижі".

 

Прийняття Закону дозволить Україні набути членство у BIPM та користуватися правами повноправного члена BIPM, зокрема:

- голосувати на засіданнях CGPM та брати участь у роботі консультативних комітетів, що створюються СІРМ;

- брати участь у ключових звіреннях СІРМ , що дозволить оцінити ступінь еквівалентності національних еталонів у найкоротший термін та з найвищою точністю;

- придбати відкалібрований платино-іридієвий еталон кілограму за ціною собівартості;

- користуватися послугами з калібрування національних еталонів, які є недоступними для асоційованих учасників