Відповідно до Наказу Міністерства економіки України від 17 листопада 2023 року № 70-П, на термін з 21 листопада 2023 року, виконувачем обов’язки Генерального директора Національного наукового центру «Інституту метрології» призначається доктор технічних наук Скляров Володимир Васильович.

ПАМ’ЯТІ ПАВЛА ІВАНОВИЧА НЕЄЖМАКОВА

16 жовтня 2023 року навіки зупинилося серце генерального директора ННЦ "Інститут метрології", члена Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ), доктора технічних наук, професора Павла Івановича Неєжмакова.


Сорок років життя Павло Іванович присвятив роботі в ННЦ «Інститут метрології», де здобув заслужений авторитет і повагу завдяки високому професіоналізму, цілеспрямованості, порядності, справедливості та безсумнівним лідерським якостям.


Павло Іванович був висококласним та ерудованим фахівцем, який передавав свої знання та навички в роботі, доброзичливо ставився до початківців, допомагав і ділився з ними величезним професійним досвідом.


Усе життя Павла Івановича було сповнене руху вперед, він був надзвичайно енергійним, цілеспрямованим і дуже любив свою роботу.


Павло Іванович Неєжмаков успішно поєднував плідну наукову роботу з педагогічною та міжнародною діяльністю, результати якої отримали найвище світове визнання.


Ми висловлюємо глибокі та щирі співчуття його родині, рідним та близьким людям.


Світла пам’ять про Павла Івановича вічно житиме в серцях його колег та друзів.


Колектив ННЦ "Інститут метрології"

День науки та Всесвітній День метрології

 

Колектив ННЦ "Інститут метрології" вітає з Днем науки та Всесвітнім Днем метрології!

Всесвітній день метрології 2023

Шановні колеги!

 

20 травня кожного року уся метрологічна спільнота святкує Всесвітній день метрології!

Це свято ‒ свідчення всесвітнього визнання важливості професії метролога в забезпеченні успішного економічного та соціального розвитку.

Тема цьогорічного свята ‒ "Вимірювання на підтримку глобальної продовольчої системи". Цю тему було обрано з огляду на зростаючі виклики, що пов'язані зі зміною клімату та розподіленням продовольчих ресурсів у світі, населення якого наприкінці 2022 року сягнуло 8 мільярдів.

З повагою,

Павло Неєжмаков,

Генеральний директор ННЦ “Інститут метрології”,

Член СІРМ

Спільний семінар CCU та CCQM "Вимірювання розрахункових величин"

28-30 березня 2023 року в рамках Консультативного комітету з одиниць вимірювання (CCU) та Консультативного комітету з кількості речовини (CCQM) відбувся спільний семінар, присвячений темі “Вимірювання розрахункових величин”. Одним з координаторів семінару виступив Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології", член СІРМ проф. П.І.Неєжмаков.

Цей захід став грандіозною подією для метрологічної спільноти й відзначився великим успіхом, залучивши загалом 314 учасників. Було обговорено різні аспекти підрахунку та числових величин у різних галузях метрології. Було визначено ті галузі, які потребують роз’яснення трактування підрахунку як процесу вимірювання та роз’яснення опису числових величин у Брошурі SI та VIM.

За результатами семінару існуюча Цільова група CCU з кутів та безрозмірних величин у Брошурі SI має створити фокус-групу, до складу якої увійдуть учасники Консультативних комітетів для розв’язання конкретно визначених питань (наприклад, CCQM, CCRI та CCPR). Новоутворена фокус-група має внести пропозицію до CCU щодо роз’яснення тексту в Брошури SI, пов’язаного з підрахунком та числовими величинами. Як наслідок, після узгодження запропонованих змін Консультативні комітети зможуть давати роз’яснення аспектам, пов’язаним з підрахунком, у документах mises-en-pratique для своїх відповідних галузей. Питаннями підрахунку та числових величин у VIM буде окремо займатися Робоча група 2:VIM Об’єднаного комітету з настанов у метрології (JCGM-WG2:VIM), багато представників якої були присутні на семінарі.

З матеріалами, що були представлені на семінарі, можна ознайомитися на вебсайті BIPM.

27-ме засідання Генеральної конференції з мір та ваг

15-18 листопада 2022 р. у гібридному форматі відбулося 27-ме засідання Генеральної конференції з мір та ваг (CGPM).

Під час засідання було прийнято такі Резолюції:

1. Щодо звіту “Зростаючі потреби у метрології”, підготовленого Міжнародним комітетом з мір та ваг.

2. Щодо глобальної цифрової трансформації та Міжнародної системи одиниць

3. Щодо розширення діапазону префіксів SI

4. Щодо використання та подальшої розробки UTC

5. Щодо майбутнього перевизначення секунди

6. Щодо загального дотримання Метричної конвенції

7. Щодо дотацій Міжнародному бюро з мір та ваг на 2024–2027 роки

Спільний Міжнародний науково-технічний семінар

Харківський національний університет радіоелектроніки, ННЦ "Інститут метрології", Технічний університет – Софія, Спілка метрологів Болгарії запрошують Вас взяти участь у 19-му Міжнародному науково-технічному семінарі "Невизначеність вимірювань: наукові, прикладні, нормативні та методичні аспекти" (UM-2022).

Завантажити інформаційні матеріали семінару Ви можете тут

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ НАУКИ!

Шановні колеги!

10 листопада кожного року увесь науковий світ відзначає Всесвітній день науки.

Вітаємо усіх науковців з цим визначним святом!

 

Див. Привітання з Всесвітнім днем науки Голови ПСНЦ НАН і МОН України, академіка В.Семиноженка

Ми у ЗМІ

"Інститут національних еталонів" - стаття на сайті "Куншт", присвячена історії, здобуткам та поточному стану ННЦ "Інститут метрології".

Див. https://kunsht.com.ua/institut-nacionalnix-etaloniv/

Перший крок до визнання Всесвітнього Дня Метрології днем UNESCO

Шановні колеги!

13 жовтня 2022 р. Виконавча Рада Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (UNESCO) погодила пропозицію визнати Всесвітній День Метрології (WMD) днем UNESCO.

Рішення має бути ратифіковано на 42-й Генеральній Конференції UNESCO, яка відбудеться у листопаді 2023 р.

Після офіційного визнання Всесвітній День Метрології буде внесено до календаря UNESCO та відзначатиметься щороку з 20 травня 2024 р.

ННЦ "Інститут метрології" отримав 5 СМС з твердості

За результатами успішно проведених міжнародних звірень 18 серпня 2022 р. опубліковано 5 СМС-рядків ННЦ "Інститут метрології"з твердості.

Таким чином, Національний (державний первинний) еталон одиниць твердості за шкалами Роквелла та Супер-Роквелла (НДЕТУ М-10-2021) підтвердив свої калібрувальні та вимірювальні можливості з твердості за шкалою Роквелла у діапазонах 60-70 HRC, 80-86 HRA, 40-50 HRC, 80-100 HRBW та 20-30 HRC.

Загальна кількість СМС-рядків ННЦ "Інститут метрології" склала 185.

ННЦ "Інститут метрології" - ПІДТВЕРДИВ СТАТУС наукової установи

За результатами державної атестації, проведеної 17 травня 2022 р. Міністерством освіти і науки України, ННЦ "Інститут метрології" підтверджено статус наукової установи ще на 5 років  (1 кваліфікаційна група) та внесено до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави

Клієнтське обладнання Starlink вже в інституті

14 липня 2022 року ННЦ "Інститут метрології" відвідали народні депутатки Верховної Ради України Марія Мезенцева (заступник голови Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом) та Олена Хоменко (Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва).

https://www.facebook.com/100000272480731/posts/5608862302466130/?d=n

Генеральний директор ННЦ «Інститут метрології», член Міжнародного Комітету з мір та ваг проф. Павло Неєжмаков та вчені-зберігачі національних еталонів Володимир Солдатов та Микола Гур’єв ознайомили Марію Мезенцеву та Олену Хоменко з еталонами, що зберігаються в інституті, зокрема з національними еталонами: одиниць часу та частоти; одиниці світлового потоку – люмена; одиниці температури – кельвіна.

Під час візіту народні депутати передали ННЦ «Інститут метрології» клієнтське обладнання системи супутникового зв’язку Starlink, яке Україна отримала завдяки зусиллям Віце-прем'єр-міністра України – Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова.

Використання цього додаткового стабільного та захищеного Інтернет-каналу розширює можливості національного еталона одиниць часу та частоти в забезпеченні часо-частотною інформацією всіх споживачів в Україні, для кого точний час є критично важливим.

Щиро вдячні за отримане обладнання.

Співробітництво з IMEKO

Представника ННЦ "Інститут метрології" Колозінську Ірину Олександрівну, старшого наукового співробітника НДЛ-30, було включено до складу Технічного комітету з вимірювань сили, маси, крутильного моменту та гравітації (ТС3) Міжнародної конфедерації вимірювань (IMEKO).

IMEKO – це неурядова федерація, що складається з 42 організацій-членів, які окремо займаються вдосконаленням вимірювальних технологій. Його основними цілями є сприяння міжнародному обміну науково-технічною інформацією у галузі вимірювання та приладобудування та посилення міжнародного співробітництва між науковцями та інженерами науково-дослідницької та промислової сфери.

Мета TC3 — вивести на передовий план останні розробки та досягнення у вимірюванні сили, маси, крутильного моменту, гравітації та пов’язаних величин. TC3 регулярно організовує міжнародні наукові заходи і є форумом для міжнародного обміну думками між експертами у відповідній галузі.

Всесвітній день метрології 2022

Шановні колеги!

 

20 травня кожного року уся метрологічна спільнота святкує Всесвітній день метрології!

Це свято ‒ свідчення всесвітнього визнання важливості професії метролога в забезпеченні успішного економічного та соціального розвитку.

Тема цьогорічного свята ‒ “Вимірювання в цифрову еру". Цю тему було обрано з тієї причини, що цифрові технології революціонізують наше суспільство та являють собою одну з захоплюючих тенденцій сучасності.

У цьому році постер до WMD 2022 та відповідні банери для використання у соціальних мережах було розроблено фахівцями ННЦ "Інститут метрології". Право на розробку постера було отримано за результатами проведеного конкурсу відповідно до правил ВІРМ та OIML.

 

З повагою,

Павло Неєжмаков,

Генеральний директор ННЦ “Інститут метрології”,

Член СІРМ

Візит представників оціночної місії ЄС щодо впровадження "промислового безвізу"

19 січня 2022 р. у рамках другого етапу оцінювання системи метрології України ННЦ "Інститут метрології" відвідали представники оціночної місії ЄС та Мінекономіки України, а саме:

1. Анне БЕРЧІО, радник відділу торгівлі, Представництво ЄС в Україні

2. Леся ГІПЧИНСЬКА, секретар відділу торгівлі, Представництво ЄС в Україні

3. Наталія ДВІРНИК, начальник відділу, Мінекономіки України

4. Тетяна МЕЛЬНИЧЕНКО, заступник директора департаменту технічного регулювання та інноваційної політики, Мінекономіки України

У рамках візиту в онлайн форматі відбулося інтерв'ю з основними експертами місії TAIEX:

- Морітцом АККЕРМАННОМ, керівником підрозділу 9.113 "COOMET, EU-Twinning" Німецького національного метрологічного інституту (PTB)

- Пітером УЛЬБІГОМ, директором ДП "Орган перевірки Нижньої Саксонії" (MEN)

- Вольфгангом ШМІДОМ, старшим менеджером проєктів PTB

Також у рамках візиту гості ознайомилися з еталонною базою та музеєм ННЦ "Інститут метрології".

Про роботу комісії для прийняття вдосконаленого ДЕТУ 06-05-98

З 15 по 16 грудня 2021 року в ННЦ "Інститут метрології" працювала державна комісія для прийняття вдосконаленого державного первинного еталона одиниці температури кельвіна у діапазоні від 273,16 К до 1357,77 К (ДЕТУ 06-05-98).

За результатами роботи комісія встановила, що ДЕТУ 06-05-98 відповідає визначенню первинного еталона відповідно до статті 1 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" та рекомендувала Мінекономіки надати ДЕТУ 06-05-98 статус національного еталона.

MoU між ННЦ "Інститут метрології" та Бюро з метрології Північної Македонії

2 грудня 2021 року в ННЦ "Інститут метрології" відбулося підписання Меморандуму щодо співробітництва в галузі метрології між ННЦ "Інститут метрології" та Бюро з метрології (ВоМ) Міністерства економіки Республіки Північна Македонія.

Меморандум було підписано Генеральним директором ННЦ "Інститут метрології" Павлом НЕЄЖМАКОВИМ та Директором ВоМ Мерітою МУСТАФАЙ.

Членство ННЦ "Інститут метрології" у Консультативних комітетах СІРМ

Рішеннями І та ІІ сесій 110-го засідання Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ) ННЦ "Інститут метрології" отримав такі статуси членства у Консультативних комітетах СІРМ:

  • члена Консультативного комітету з одиниць (CCU);
  • спостерігача у Консультативному комітеті з термометрії (ССТ);
  • спостерігача у Консультативному комітеті з маси та пов'язаних з нею величин (ССМ);
  • спостерігача у Консультативному комітеті з іонізуючих випромінювань (CCRI).

ННЦ "Інститут метрології" - 120 років!

8 жовтня 2021 року в ННЦ "Інститут метрології" відбулися урочисті заходи (у гибридному форматі з урахуванням карантинних обмежень), присвячені 120-річчю ННЦ "Інститут метрології".

Співробітників ННЦ "Інститут метрології" привітали:

- Президент Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ) Вайнанд Лоу
- Генеральний директор Чеського метрологічного інституту (СМІ) Іржи Тесар
- Директор Інституту метрології Національного агенства Грузії зі стандартів та метрології (GEOSTM) Ніно Міканадзе
- Президент Головного управління мір Польщі (GUM) Яцек Семеняк
- Заступник директора Білоруського державного інституту метрології (БелГИМ) Микола Баковець
- Заступник директора Національного інституту метрології Молдови (INM) Сергій Чапа

Також було отримано низку привітань від іноземних та українських установ

Свідоцтво про визнання системи менеджменту якості відповідно до стандарту ISO/IEC 17025

На підставі рішення 29-го засідання Технічного Комітету Форуму якості КООМЕТ видане Свідоцтво про визнання QSF-R86 системи менеджменту якості ННЦ "Інститут метрології" відповідно до стандарту ІСО/МЕК 17025 від 30 вересня 2021 року.

Свідоцтво видане за такими видами вимірювань: Довжина, Термометрія, Електрика і магнетизм, Час і частота, Маса і пов'язані з нею величини, Іонізуючі вимірювання і радіоактивність, Фотометрія і радіометрія.

Свідоцтво дійсне по 30 вересня 2026 року.

Візит експертів РТВ у рамках оціночної місії

1 жовтня 2021 р. до ННЦ "Інститут метрології" відбувся візит експертів РТВ (Німеччина) у рамках оціночної місії проєкту "Стандарти якості для збільшення об'ємів торгівлі в країнах Східного партнерства (ЕаР)".

Делегація РТВ представлена:

Кетлін Ріхтер
Клеменс Санетра
Лутц Нойманн

Візит представників Бюро метрології Північної Македонії

27-29 вересня 2021 р. відбувся візит представників Бюро метрології (ВоМ) Міністерства економіки Північної Македонії до ННЦ "Інститут метрології".

Делегація ВоМ представлена:

Михайло Мішковські - Начальник Департаменту законодавчої метрології

Біанка Мангутова-Стоілковська - менеджер з якості

Весна Рістовська - асистент Директора

Візит організовано в рамках підготовки до підписання Міжурядової Угоди про співробітництво між Україною та Північною Македонією

Ми у ЗМІ

З нагоди 120-річчя ННЦ "Інститут метрології" започаткована серія публікацій в Харківських ЗМІ, яка висвітлює напрямки діяльності ННЦ "Інститут метрології".

https://timeua.info/aktualnoe-segodnya/naczionalnomu-nauchnomu-czentru-institut-metrologii-120-let/ - "Національному науковому центру "Інститут метрології" - 120 років!" (стаття на сайті медіацентру "Время")

https://youtu.be/LaTow_EOCD4 - "Інститут метрології - гордість України" (відео на каналі "Харьковские известия")

Зовнішня перевірка СМЯ ННЦ "Інститут метрології"

З 25 травня 2021 року відбувається зовнішня перевірка (peer review) системи менеджменту якості ННЦ "Інститут метрології".

У зв'язку з вимушеними обмеженнями через поширення короновірусної хвороби COVID-19 перевірка проходить у гібрідному форматі:

з 9 по 11 червня - безпосередньо на місці та

з 25 травня по 30 червня - в режимі відеоконференції.

Аудитор перевірки - Ніно Міканадзе (GEOSTM, Грузія).

Технічний експерт - Манана Геловані (GEOSTM, Грузія).

Всесвітній день метрології 2021

Шановні колеги!

 

Щиро вітаю зі святом ‒ Всесвітнім днем метрології!

 

У 2021 р. метрологи України беруть участь у вирішенні завдань, що направлені на боротьбу з пандемією COVID-19, величезне значення в якій мають точність і швидкість вимірювань.

Тема Всесвітнього дня метрології “Вимірювання для захисту здоров’я” підкреслює важливість вимірювань у вирішенні проблеми захисту населення від впливу вірусу.

 

У цей святковий день бажаю Вам, шановні колеги, здоров’я, добра, благополуччя, динамічного розвитку та професійних успіхів!

 

З повагою,

Павло Неєжмаков,

Генеральний директор ННЦ “Інститут метрології”,

Член СІРМ, віцепрезидент СООМЕТ

Про набуття Україною статусу повноправного члена Міжнародної організації законодавчої метрології

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України отримало офіційне повідомлення від Міністерства закордонних справ Французької Республіки про набуття Україною з 3 квітня 2021 року статусу повноправного члена Міжнародної організації законодавчої метрології (OIML).

 

Набуття повноправного членства дозволить Україні голосувати на всіх засіданнях організації та брати участь в роботі технічних комітетів, розробці нових документів, а також вносити пропозиції до Стратегії організації.

Про приєднання України до Конвенції про заснування Міжнародної організації законодавчої метрології

Відповідно до Закону України № 998-ІХ від 5 листопада 2020 року Україна приєднується до Конвенції про заснування Міжнародної організації законодавчої метрології (OIML).

 

Згідно з Законом

 

"Верховна Рада України постановляє:

 

Приєднатися до Конвенції про заснування Міжнародної організації законодавчої метрології, учиненої 12 жовтня 1955 року в м. Париж, яка набирає чинності для України через тридцять днів після здачі на зберігання її документа про приєднання"

Щодо умов діяльності в режимі карантину

З метою інформування суб'єктів господарювання щодо умов діяльності в режимі карантину Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України запущено портал для підприємців:


http://sme.gov.ua/covid19/;
https://www.facebook.com/174431545947835/posts/2994807463910215/.


Портал для підприємців містить інформацію щодо діючих обмежень для підприємницької діяльності, перелік заходів державної підтримки, відповіді на актуальні питання тощо.

 

 

Вибори Генерального директора ННЦ "Інститут метрології"

20 листопада 2020 року з 9.00 до 15.00 відбулися вибори Генерального директора ННЦ "Інститут метрології" колективом наукових працівників.

Для участі у виборах було зареєстровано 72 наукових працівника ННЦ "Інститут метрології".

Прийняли участь - 66.

Результати виборів. За кандидатуру д.т.н., проф. П.І. Неєжмакова проголосували:

ЗА - 64

Не підтримали - 1

Недійсних бюлетенів - 1

Трансляція виборів та підрахунку результатів відбувалася за допомогою програми WebeX в онлайн режимі з 9.00 до 16.00.

Колектив ННЦ "Інститут метрології" вітає Павла Івановича Неєжмакова з перемогою на виборах Генерального директора!

Всесвітній день метрології 2020

Шановні колеги!

 

Вітаю Вас зі святом ‒ Всесвітнім днем метрології!

Це свято ‒ свідчення всесвітнього визнання важливості професії метролога в забезпеченні успішного економічного та соціального розвитку. Тему цьогорічного свята ‒ “Вимірювання для глобальної торгівлі” обрано з метою підкреслити важливу роль, яку відіграють вимірювання в сприянні справедливої та чесної торгівлі, забезпеченні відповідності продукції стандартам і нормам та задоволенні очікувань споживачів у її якості.

У цей святковий день бажаю Вам, шановні колеги, сталого розвитку, подальших творчих і виробничих звершень на благо метрології! Здоров’я, добра та благополуччя!

 

З повагою,

Павло Неєжмаков,

Генеральний директор ННЦ “Інститут метрології”,

Член СІРМ, віцепрезидент СООМЕТ

Угода з GEOSTM, Грузія, про співробітництво у галузі метрології

27 листопада 2019 року в GEOSTM (Тбілісі, Грузія) відбулося підписання Угоди про співробітництво у галузі метрології з визнання результатів випробувань, затвердження типу і/або оцінки відповідності засобів вимірювань між Національним агентством Грузії із стандартів та метрології (GEOSTM) Міністерства економіки та стійкого розвитку Грузії та Національним науковим центром "Інститут метрології" (ННЦ "Інститут метрології") Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Угоду було підписано Генеральним директором ННЦ "Інститут метрології" проф., д-ром Павлом Неєжмаковим та Генеральним директором GEOSTM паном Давітом Ткемаладзе.

Угода про співробітництво у галузі метрології

Ми у ЗМІ

"Кілограм іде на пенсію — у світі відбулися історичні метричні зміни" - стаття на сайті газети "Слобідський край", присвячена проведенню 26-го засідання Генеральної конференції з мір та ваг (CGPM) 

Див. http://www.slk.kh.ua/news/suspilstvo/kilogram-ide-na-pensiyu-u-sviti-vidbulisya-istorichni-metrichni-zmini.html

MoU з СМІ, Чехія, про співпрацю та взаєморозуміння

5 вересня 2019 року в ННЦ "Інститут метрології" відбулося підписання Меморандуму про співпрацю та взаєморозуміння у сфері метрології та оцінки відповідності між Національним науковим центром "Інститут метрології" (ННЦ "Інститут метрології") та Чеським метрологічним інститутом (СМІ).

Меморандум було підписано Генеральним директором ННЦ "Інститут метрології" проф. Павлом Неєжмаковим та Директором з фундаментальної метрології СМІ паном Іржи Тесаром

Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння

До 100-річчя GUM

1 квітня 2019 р. у Варшаві, Польща, відбулися ювілейні заходи, присвячені 100-річчю Головного управління мір (GUM).

У заходах взяв участь Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології", член Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ) проф., д-р П.І. Неєжмаков.

Під час святкової сесії було заслухано доповіді видатних вчених, зокрема Нобелівського лауреата проф. Клауса фон Клітцинга (Інститут Макса Планка, Німеччина) та Віце-президента EURAMET проф. Ерккі Іконена (VTT, Фінляндія).

ВІТАЄМО!

Рішенням 26-го засідання Генеральної конференції з мір та ваг Генерального директора ННЦ "Інститут метрології" д.т.н. П.І. Неєжмакова було обрано членом Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ)!

 

ВІТАЄМО!!!

 

Чинний склад СІРМ дивіться за посиланням  https://www.bipm.org/en/committees/cipm/members-cipm.html

Приєднання України до Метричної Конвенції

23 травня 2018 р. Верховна Рада України прийняла Закон "Про приєднання України до Метричної конвенції".

Згідно з Законом:

"Верховна Рада України  п о с т а н о в л я є:

Приєднатися до Метричної конвенції, учиненої 20 травня 1875 року в м. Парижі".

 

Прийняття Закону дозволить Україні набути членство у BIPM та користуватися правами повноправного члена BIPM, зокрема:

- голосувати на засіданнях CGPM та брати участь у роботі консультативних комітетів, що створюються СІРМ;

- брати участь у ключових звіреннях СІРМ , що дозволить оцінити ступінь еквівалентності національних еталонів у найкоротший термін та з найвищою точністю;

- придбати відкалібрований платино-іридієвий еталон кілограму за ціною собівартості;

- користуватися послугами з калібрування національних еталонів, які є недоступними для асоційованих учасників

 

 

Рішення про продовження дії QSF-R44 Свідоцтва КООМЕТ про визнання системи менеджменту якості

Свідоцтво Міністерства освіти і науки України ДР № 02702 від 21 серпня 2019 року. Національний науковий центр "Інститут метрології" Міністерства економічного розвитку і торгівлі України за результатами роботи, внесено до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави.

 

Увага! Від 3 липня 2019 року, згідно Закону України від 06.06.2019 № 2740-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського союзу у сфері технічного регулювання" скасовано можливість "повірки засобів вимірювальної техніки, які не застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, на добровільних засадах".

29-те засідання Комітету СООМЕТ

29-те засідання Комітету СООМЕТ відбулося 3-4 квітня 2019 р. у Дрездені, Німеччина. Напередодні засідання, 2 квітня, було проведено 17-те засідання Об’єднаного комітету з еталонів СООМЕТ та одноденний семінар СOOMET–BIPM "Результати розгляду (аналізу) Угоди CIPM MRA: звірення та СМС".

Від ННЦ "Інститут метрології" у заходах взяли участь Генеральний директор проф. П.І. Неєжмаков - Віце-президент СООМЕТ, Член Комітету СООМЕТ від України; Голова ТК 4 "Інформація та навчання", начальник лабораторії Ю.Ю. Буняєва - Національний Секретаріат СООМЕТ в Україні, секретар ТК 4; с. н. с. І.О. Колозинська - Голова ТК 1.6 "Маса та пов’язані з нею величини"; в.о. начальника лабораторії О.Л. Костріков - Голова ТК 1.5 "Довжина та кут"; перекладач І кат. Т.П. Омєлічева

Докладніше...

 

 

До 100-річчя GUM

1 квітня 2019 р. у Варшаві, Польща, відбулися ювілейні заходи, присвячені 100-річчю Головного управління мір (GUM).

У заходах взяв участь Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології", член Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ) проф., д-р П.І. Неєжмаков.

Під час святкової сесії було заслухано доповіді видатних вчених, зокрема Нобелівського лауреата проф. Клауса фон Клітцинга (Інститут Макса Планка, Німеччина) та Віце-президента EURAMET проф. Ерккі Іконена (VTT, Фінляндія).

Про можливі проблеми з працездатністю наземних приймачів системи глобального позиціювання (GPS) 6 квітня 2019 р. (UTC)

Як описано у прикріпленому документі, наступне заплановане перенесення номерів системного тижня GPS відбудеться 6 квітня 2019 року.

Ця подія може вплинути на деякі старі пристрої GPS-приймача, і після того, як відбудеться скидання номера тижня, її системна дата може бути неправильною.

Якщо у Вас виникли сумніви, зверніться до виробника приймача.

Інші GNSS, такі як російський GLONASS, європейський Galileo або китайський BeiDou, не постраждали від цієї проблеми.

Докладніше... 

Щодо перевизначення SI

Відео, присвячене перевизначенню основних одиниць Міжнародної системи SI та підготовлене Національним інститутом стандартів та технологій (NIST, США) для Міжнародного бюро з мір та ваг (ВІРМ)

 

Див. Scientists_to_Vote_on_Metric_Makeover

Щодо заявок на оцінювання придатності стандартних зразків

ННЦ "Інститут метрології" приймає заявки на визначення придатності стандартних зразків, що застосовуються при проведенні повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки

Докладніше... 

Відеоролік на каналі UATV

Про Національний первинний еталон часу та частоти, що зберігається в ННЦ "Інститут метрології", розповідає Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології" д.т.н., проф. П.І. Неєжмаков та вчені-зберігачі інституту

Докладніше...

 

"Харків - столиця метрології" - інтерв'ю з Генеральним директором ННЦ "Інститут метрології" д.т.н., проф. П.І.Неєжмаковим у студії телеканалу "Simon"

Див. https://www.objectiv.tv/2018/10/08/harkiv-stolitsya-metrologiyi/

 

"Харківські метрологи долучаться до історичної зміни одиниць вимірювання" - новина на сайті газети "Слобідський край", присвячена проведенню ХІ Міжнародної науково-технічної конференції "Метрологія та вимірювальна техніка"

Див. http://www.slk.kh.ua/news/oblast-online/xarkivski-metrologi-doluchatsya-do-istorichnoyi-zmini-odinic-vimiru.html

Проект "Три хвилини про науку" присвячений 100-річчю НАН України.

Постійний експерт проекту - Голова Північно-східного наукового центру НАН та МОН України, академік В.Семіноженко.

Інтерв'ю з Генеральним директром ННЦ "Інститут метрології" проф., д-ром П.І.Неєжмаковим

https://www.youtube.com/watch?v=OUGHPkerOYM

Приєднання України до Метричної Конвенції

Шановні колегі, Міністерство закордонних та Європейских справ Франції сьогодні повідомило ВІРМ, що Україна приєдналась до Метричної Конвенції, з датой приєднання 7 серпня 2018 року. Вітаємо!

9-11 жовтня 2018 р. у м. Харкові на базі Національного наукового центру «Інститут метрології» Мінекономрозвитку України під егідою СООМЕТ відбудеться ХI Міжнародна науково-технічна конференція «МЕТРОЛОГІЯ ТА ВИМІРЮВАЛЬНА ТЕХНІКА» («Метрологія-2018»)

Докладніше...

Орган з сертифікації та оцінки відповідності «Метрологія» ННЦ «Інститут метрології» [Перейти] перший в Україні отримав призначення на виконання робіт з оцінки відповідності неавтоматичних зважувальних приладів за Технічним регламентом щодо неавтоматичних зважувальних приладів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від  16.12.2015 №1062 та Технічним регламентом засобів вимірювальної техніки затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 163.

16 грудня 2016 року відбулося підписання Угоди [Тут] між БелГІМ та ННЦ "Інститут метрології" про визнання результатів випробувань засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) з метою затвердження типу або оцінки відповідності. 

Підписання цієї Угоди надає можливість виробникам засобів вимірювальної техніки, що провели випробування з метою оцінки відповідності в ННЦ «Інститут метрології», без додаткових витрат на випробування внести свої засоби вимірювальної техніки до реєстру Республіки  Білорусь. 

Запрошуємо виробників засобів вимірювальної техніки до співпраці!

Дата скасування наступних основоположних стандартів з метрології - 29.03.2017

Докладніше...

Досягнення науки та сучасні події Х Міжнародної науково-технічної конференції "Метрологія та вимірювальна техніка" (Метрологія – 2016) висвітлюють агенції новин.

Докладніше...

5–7 жовтня 2016 р. у м. Харкові на базі Національного наукового центру «Інститут метрології» під егідою COOMET відбулась X Міжнародна науково-технічна конференція «МЕТРОЛОГІЯ ТА ВИМІРЮВАЛЬНА ТЕХНІКА» («Метрологія-2016») 

Докладніше...

5-6 квітня 2016 р. успішно відбулася зовнішня перевірка (peer review) системи менеджменту якості ННЦ “Інститут метрології”

Докладніше...

5-7 жовтня 2016 р. у м. Харкові на базі Національного наукового центру «Інститут метрології» Мінекономрозвитку України під егідою СООМЕТ відбудеться Х Міжнародна науково-технічна конференція «МЕТРОЛОГІЯ ТА ВИМІРЮВАЛЬНА ТЕХНІКА» («Метрологія-2016»)

Докладніше...

Щодо постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт".

Докладніше...