ННЦ "Інститут метрології" - 120 років!

8 жовтня 2021 року в ННЦ "Інститут метрології" відбулися урочисті заходи (у гибридному форматі з урахуванням карантинних обмежень), присвячені 120-річчю ННЦ "Інститут метрології".

Співробітників ННЦ "Інститут метрології" привітали:

- Президент Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ) Вайнанд Лоу
- Генеральний директор Чеського метрологічного інституту (СМІ) Іржи Тесар
- Директор Інституту метрології Національного агенства Грузії зі стандартів та метрології (GEOSTM) Ніно Міканадзе
- Президент Головного управління мір Польщі (GUM) Яцек Семеняк
- Заступник директора Білоруського державного інституту метрології (БелГИМ) Микола Баковець
- Заступник директора Національного інституту метрології Молдови (INM) Сергій Чапа

Також було отримано низку привітань від іноземних та українських установ

Свідоцтво про визнання системи менеджменту якості відповідно до стандарту ISO/IEC 17025

На підставі рішення 29-го засідання Технічного Комітету Форуму якості КООМЕТ видане Свідоцтво про визнання QSF-R86 системи менеджменту якості ННЦ "Інститут метрології" відповідно до стандарту ІСО/МЕК 17025 від 30 вересня 2021 року.

Свідоцтво видане за такими видами вимірювань: Довжина, Термометрія, Електрика і магнетизм, Час і частота, Маса і пов'язані з нею величини, Іонізуючі вимірювання і радіоактивність, Фотометрія і радіометрія.

Свідоцтво дійсне по 30 вересня 2026 року.

Візит експертів РТВ у рамках оціночної місії

1 жовтня 2021 р. до ННЦ "Інститут метрології" відбувся візит експертів РТВ (Німеччина) у рамках оціночної місії проєкту "Стандарти якості для збільшення об'ємів торгівлі в країнах Східного партнерства (ЕаР)".

Делегація РТВ представлена:

Кетлін Ріхтер
Клеменс Санетра
Лутц Нойманн

Візит представників Бюро метрології Північної Македонії

27-29 вересня 2021 р. відбувся візит представників Бюро метрології (ВоМ) Міністерства економіки Північної Македонії до ННЦ "Інститут метрології".

Делегація ВоМ представлена:

Михайло Мішковські - Начальник Департаменту законодавчої метрології

Біанка Мангутова-Стоілковська - менеджер з якості

Весна Рістовська - асистент Директора

Візит організовано в рамках підготовки до підписання Міжурядової Угоди про співробітництво між Україною та Північною Македонією

Ми у ЗМІ

З нагоди 120-річчя ННЦ "Інститут метрології" започаткована серія публікацій в Харківських ЗМІ, яка висвітлює напрямки діяльності ННЦ "Інститут метрології".

https://timeua.info/aktualnoe-segodnya/naczionalnomu-nauchnomu-czentru-institut-metrologii-120-let/ - "Національному науковому центру "Інститут метрології" - 120 років!" (стаття на сайті медіацентру "Время")

https://youtu.be/LaTow_EOCD4 - "Інститут метрології - гордість України" (відео на каналі "Харьковские известия")

Зовнішня перевірка СМЯ ННЦ "Інститут метрології"

З 25 травня 2021 року відбувається зовнішня перевірка (peer review) системи менеджменту якості ННЦ "Інститут метрології".

У зв'язку з вимушеними обмеженнями через поширення короновірусної хвороби COVID-19 перевірка проходить у гібрідному форматі:

з 9 по 11 червня - безпосередньо на місці та

з 25 травня по 30 червня - в режимі відеоконференції.

Аудитор перевірки - Ніно Міканадзе (GEOSTM, Грузія).

Технічний експерт - Манана Геловані (GEOSTM, Грузія).

Всесвітній день метрології 2021

Шановні колеги!

 

Щиро вітаю зі святом ‒ Всесвітнім днем метрології!

 

У 2021 р. метрологи України беруть участь у вирішенні завдань, що направлені на боротьбу з пандемією COVID-19, величезне значення в якій мають точність і швидкість вимірювань.

Тема Всесвітнього дня метрології “Вимірювання для захисту здоров’я” підкреслює важливість вимірювань у вирішенні проблеми захисту населення від впливу вірусу.

 

У цей святковий день бажаю Вам, шановні колеги, здоров’я, добра, благополуччя, динамічного розвитку та професійних успіхів!

 

З повагою,

Павло Неєжмаков,

Генеральний директор ННЦ “Інститут метрології”,

Член СІРМ, віцепрезидент СООМЕТ

ІХ Міжнародний конкурс "Кращий молодий метролог СООМЕТ - 2021"

21-22 квітня 2021 року в онлайн форматі відбувся ІХ Міжнародний конкурс "Кращий молодий метролог СООМЕТ". Конкурс проходив за участі представників інших регіональних метрологічних організацій англійською мовою. Усього на конкурсі було представлено 18 робіт з таких РМО та країн як: СООМЕТ (Білорусь, Казахстан, Німеччина, Росія, Україна), EURAMET (Італія) та SIM (Колумбія, Мексика). Науковий комітет конкурсу складався з представників міжнародних та регіональних метрологічних організацій, а саме:

Голова Наукового комітету:

д.т.н., проф. Павло НЕЄЖМАКОВ, Віце-президент СООМЕТ, Голова ТК 4 "Інформація та навчання", Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології", Харків, Україна

Члени Наукового комітету:

Валерій ГУРЄВІЧ, Білорусь, СООМЕТ
Сергій ГОЛУБЄВ, Росія, СООМЕТ
Ніно МІКАНАДЗЕ, Грузія, СООМЕТ
Микола ЖАГОРА, Білорусь, СООМЕТ
Ганна ЧУНОВКІНА, Росія, СООМЕТ
Андрій СУРЖИКОВ, Німеччина, СООМЕТ
Чінгіс КУАНБАЄВ, BIPM
Ян ДАНМІЛЛ, BIML
Мохамед АМЕР, Єгипет, AFRIMETS
Марія Луіза РАСТЕЛЛО, Італія, EURAMET
Айгар ВАЙГУ, Естонія, EURAMET
Родріго ФЕЛІКС, Бразилія, SIM

Як конкурсанти від ННЦ "Інститут метрології" у конкурсі взяли участь мол. наук. співр. НДЛ-12 Катерина Говорова з доповіддю "Methods for researching the absolute value of the spectral irradiance of standard lamps" та мол. наук. співр. НДЛ-30 Олександра Паценко з доповіддю "Obtaining Uncertainty Estimates Compatible with Estimates of Monte Carlo Method using the example of weight calibration".

За результатами оцінювання переможцями конкурсу визнано Gianluca Milano (EURAMET, INRIM, Італія) за найкращу доповідь у галузі фундаментальної метрології та Mutaib Zackaria (СООМЕТ, PTB, Німеччина) за найкращу доповідь у галузі прикладної метрології. Призерами конкурсу визнано Гліба Бєлотєлова (СООМЕТ, ВНИИФТРИ, Росія) – 2-ге місце та Рустама Тухватуліна (СООМЕТ, ВНИИР, Росія) – 3-тє місце.

Про набуття Україною статусу повноправного члена Міжнародної організації законодавчої метрології

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України отримало офіційне повідомлення від Міністерства закордонних справ Французької Республіки про набуття Україною з 3 квітня 2021 року статусу повноправного члена Міжнародної організації законодавчої метрології (OIML).

 

Набуття повноправного членства дозволить Україні голосувати на всіх засіданнях організації та брати участь в роботі технічних комітетів, розробці нових документів, а також вносити пропозиції до Стратегії організації.

Про приєднання України до Конвенції про заснування Міжнародної організації законодавчої метрології

Відповідно до Закону України № 998-ІХ від 5 листопада 2020 року Україна приєднується до Конвенції про заснування Міжнародної організації законодавчої метрології (OIML).

 

Згідно з Законом

 

"Верховна Рада України постановляє:

 

Приєднатися до Конвенції про заснування Міжнародної організації законодавчої метрології, учиненої 12 жовтня 1955 року в м. Париж, яка набирає чинності для України через тридцять днів після здачі на зберігання її документа про приєднання"

Щодо умов діяльності в режимі карантину

З метою інформування суб'єктів господарювання щодо умов діяльності в режимі карантину Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України запущено портал для підприємців:


http://sme.gov.ua/covid19/;
https://www.facebook.com/174431545947835/posts/2994807463910215/.


Портал для підприємців містить інформацію щодо діючих обмежень для підприємницької діяльності, перелік заходів державної підтримки, відповіді на актуальні питання тощо.

 

 

Вибори Генерального директора ННЦ "Інститут метрології"

20 листопада 2020 року з 9.00 до 15.00 відбулися вибори Генерального директора ННЦ "Інститут метрології" колективом наукових працівників.

Для участі у виборах було зареєстровано 72 наукових працівника ННЦ "Інститут метрології".

Прийняли участь - 66.

Результати виборів. За кандидатуру д.т.н., проф. П.І. Неєжмакова проголосували:

ЗА - 64

Не підтримали - 1

Недійсних бюлетенів - 1

Трансляція виборів та підрахунку результатів відбувалася за допомогою програми WebeX в онлайн режимі з 9.00 до 16.00.

Колектив ННЦ "Інститут метрології" вітає Павла Івановича Неєжмакова з перемогою на виборах Генерального директора!

Всесвітній день метрології 2020

Шановні колеги!

 

Вітаю Вас зі святом ‒ Всесвітнім днем метрології!

Це свято ‒ свідчення всесвітнього визнання важливості професії метролога в забезпеченні успішного економічного та соціального розвитку. Тему цьогорічного свята ‒ “Вимірювання для глобальної торгівлі” обрано з метою підкреслити важливу роль, яку відіграють вимірювання в сприянні справедливої та чесної торгівлі, забезпеченні відповідності продукції стандартам і нормам та задоволенні очікувань споживачів у її якості.

У цей святковий день бажаю Вам, шановні колеги, сталого розвитку, подальших творчих і виробничих звершень на благо метрології! Здоров’я, добра та благополуччя!

 

З повагою,

Павло Неєжмаков,

Генеральний директор ННЦ “Інститут метрології”,

Член СІРМ, віцепрезидент СООМЕТ

Угода з GEOSTM, Грузія, про співробітництво у галузі метрології

27 листопада 2019 року в GEOSTM (Тбілісі, Грузія) відбулося підписання Угоди про співробітництво у галузі метрології з визнання результатів випробувань, затвердження типу і/або оцінки відповідності засобів вимірювань між Національним агентством Грузії із стандартів та метрології (GEOSTM) Міністерства економіки та стійкого розвитку Грузії та Національним науковим центром "Інститут метрології" (ННЦ "Інститут метрології") Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Угоду було підписано Генеральним директором ННЦ "Інститут метрології" проф., д-ром Павлом Неєжмаковим та Генеральним директором GEOSTM паном Давітом Ткемаладзе.

Угода про співробітництво у галузі метрології

Ми у ЗМІ

"Кілограм іде на пенсію — у світі відбулися історичні метричні зміни" - стаття на сайті газети "Слобідський край", присвячена проведенню 26-го засідання Генеральної конференції з мір та ваг (CGPM) 

Див. http://www.slk.kh.ua/news/suspilstvo/kilogram-ide-na-pensiyu-u-sviti-vidbulisya-istorichni-metrichni-zmini.html

MoU з СМІ, Чехія, про співпрацю та взаєморозуміння

5 вересня 2019 року в ННЦ "Інститут метрології" відбулося підписання Меморандуму про співпрацю та взаєморозуміння у сфері метрології та оцінки відповідності між Національним науковим центром "Інститут метрології" (ННЦ "Інститут метрології") та Чеським метрологічним інститутом (СМІ).

Меморандум було підписано Генеральним директором ННЦ "Інститут метрології" проф. Павлом Неєжмаковим та Директором з фундаментальної метрології СМІ паном Іржи Тесаром

Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння

До 100-річчя GUM

1 квітня 2019 р. у Варшаві, Польща, відбулися ювілейні заходи, присвячені 100-річчю Головного управління мір (GUM).

У заходах взяв участь Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології", член Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ) проф., д-р П.І. Неєжмаков.

Під час святкової сесії було заслухано доповіді видатних вчених, зокрема Нобелівського лауреата проф. Клауса фон Клітцинга (Інститут Макса Планка, Німеччина) та Віце-президента EURAMET проф. Ерккі Іконена (VTT, Фінляндія).

ВІТАЄМО!

Рішенням 26-го засідання Генеральної конференції з мір та ваг Генерального директора ННЦ "Інститут метрології" д.т.н. П.І. Неєжмакова було обрано членом Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ)!

 

ВІТАЄМО!!!

 

Чинний склад СІРМ дивіться за посиланням  https://www.bipm.org/en/committees/cipm/members-cipm.html

Приєднання України до Метричної Конвенції

23 травня 2018 р. Верховна Рада України прийняла Закон "Про приєднання України до Метричної конвенції".

Згідно з Законом:

"Верховна Рада України  п о с т а н о в л я є:

Приєднатися до Метричної конвенції, учиненої 20 травня 1875 року в м. Парижі".

 

Прийняття Закону дозволить Україні набути членство у BIPM та користуватися правами повноправного члена BIPM, зокрема:

- голосувати на засіданнях CGPM та брати участь у роботі консультативних комітетів, що створюються СІРМ;

- брати участь у ключових звіреннях СІРМ , що дозволить оцінити ступінь еквівалентності національних еталонів у найкоротший термін та з найвищою точністю;

- придбати відкалібрований платино-іридієвий еталон кілограму за ціною собівартості;

- користуватися послугами з калібрування національних еталонів, які є недоступними для асоційованих учасників

 

 

Рішення про продовження дії QSF-R44 Свідоцтва КООМЕТ про визнання системи менеджменту якості

Свідоцтво Міністерства освіти і науки України ДР № 02702 від 21 серпня 2019 року. Національний науковий центр "Інститут метрології" Міністерства економічного розвитку і торгівлі України за результатами роботи, внесено до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави.

 

Увага! Від 3 липня 2019 року, згідно Закону України від 06.06.2019 № 2740-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського союзу у сфері технічного регулювання" скасовано можливість "повірки засобів вимірювальної техніки, які не застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, на добровільних засадах".

29-те засідання Комітету СООМЕТ

29-те засідання Комітету СООМЕТ відбулося 3-4 квітня 2019 р. у Дрездені, Німеччина. Напередодні засідання, 2 квітня, було проведено 17-те засідання Об’єднаного комітету з еталонів СООМЕТ та одноденний семінар СOOMET–BIPM "Результати розгляду (аналізу) Угоди CIPM MRA: звірення та СМС".

Від ННЦ "Інститут метрології" у заходах взяли участь Генеральний директор проф. П.І. Неєжмаков - Віце-президент СООМЕТ, Член Комітету СООМЕТ від України; Голова ТК 4 "Інформація та навчання", начальник лабораторії Ю.Ю. Буняєва - Національний Секретаріат СООМЕТ в Україні, секретар ТК 4; с. н. с. І.О. Колозинська - Голова ТК 1.6 "Маса та пов’язані з нею величини"; в.о. начальника лабораторії О.Л. Костріков - Голова ТК 1.5 "Довжина та кут"; перекладач І кат. Т.П. Омєлічева

Докладніше...

 

 

До 100-річчя GUM

1 квітня 2019 р. у Варшаві, Польща, відбулися ювілейні заходи, присвячені 100-річчю Головного управління мір (GUM).

У заходах взяв участь Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології", член Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ) проф., д-р П.І. Неєжмаков.

Під час святкової сесії було заслухано доповіді видатних вчених, зокрема Нобелівського лауреата проф. Клауса фон Клітцинга (Інститут Макса Планка, Німеччина) та Віце-президента EURAMET проф. Ерккі Іконена (VTT, Фінляндія).

Про можливі проблеми з працездатністю наземних приймачів системи глобального позиціювання (GPS) 6 квітня 2019 р. (UTC)

Як описано у прикріпленому документі, наступне заплановане перенесення номерів системного тижня GPS відбудеться 6 квітня 2019 року.

Ця подія може вплинути на деякі старі пристрої GPS-приймача, і після того, як відбудеться скидання номера тижня, її системна дата може бути неправильною.

Якщо у Вас виникли сумніви, зверніться до виробника приймача.

Інші GNSS, такі як російський GLONASS, європейський Galileo або китайський BeiDou, не постраждали від цієї проблеми.

Докладніше... 

Щодо перевизначення SI

Відео, присвячене перевизначенню основних одиниць Міжнародної системи SI та підготовлене Національним інститутом стандартів та технологій (NIST, США) для Міжнародного бюро з мір та ваг (ВІРМ)

 

Див. Scientists_to_Vote_on_Metric_Makeover

Щодо заявок на оцінювання придатності стандартних зразків

ННЦ "Інститут метрології" приймає заявки на визначення придатності стандартних зразків, що застосовуються при проведенні повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки

Докладніше... 

Відеоролік на каналі UATV

Про Національний первинний еталон часу та частоти, що зберігається в ННЦ "Інститут метрології", розповідає Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології" д.т.н., проф. П.І. Неєжмаков та вчені-зберігачі інституту

Докладніше...

 

"Харків - столиця метрології" - інтерв'ю з Генеральним директором ННЦ "Інститут метрології" д.т.н., проф. П.І.Неєжмаковим у студії телеканалу "Simon"

Див. https://www.objectiv.tv/2018/10/08/harkiv-stolitsya-metrologiyi/

 

"Харківські метрологи долучаться до історичної зміни одиниць вимірювання" - новина на сайті газети "Слобідський край", присвячена проведенню ХІ Міжнародної науково-технічної конференції "Метрологія та вимірювальна техніка"

Див. http://www.slk.kh.ua/news/oblast-online/xarkivski-metrologi-doluchatsya-do-istorichnoyi-zmini-odinic-vimiru.html

Проект "Три хвилини про науку" присвячений 100-річчю НАН України.

Постійний експерт проекту - Голова Північно-східного наукового центру НАН та МОН України, академік В.Семіноженко.

Інтерв'ю з Генеральним директром ННЦ "Інститут метрології" проф., д-ром П.І.Неєжмаковим

https://www.youtube.com/watch?v=OUGHPkerOYM

Приєднання України до Метричної Конвенції

Шановні колегі, Міністерство закордонних та Європейских справ Франції сьогодні повідомило ВІРМ, що Україна приєдналась до Метричної Конвенції, з датой приєднання 7 серпня 2018 року. Вітаємо!

9-11 жовтня 2018 р. у м. Харкові на базі Національного наукового центру «Інститут метрології» Мінекономрозвитку України під егідою СООМЕТ відбудеться ХI Міжнародна науково-технічна конференція «МЕТРОЛОГІЯ ТА ВИМІРЮВАЛЬНА ТЕХНІКА» («Метрологія-2018»)

Докладніше...

Орган з сертифікації та оцінки відповідності «Метрологія» ННЦ «Інститут метрології» [Перейти] перший в Україні отримав призначення на виконання робіт з оцінки відповідності неавтоматичних зважувальних приладів за Технічним регламентом щодо неавтоматичних зважувальних приладів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від  16.12.2015 №1062 та Технічним регламентом засобів вимірювальної техніки затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 163.

16 грудня 2016 року відбулося підписання Угоди [Тут] між БелГІМ та ННЦ "Інститут метрології" про визнання результатів випробувань засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) з метою затвердження типу або оцінки відповідності. 

Підписання цієї Угоди надає можливість виробникам засобів вимірювальної техніки, що провели випробування з метою оцінки відповідності в ННЦ «Інститут метрології», без додаткових витрат на випробування внести свої засоби вимірювальної техніки до реєстру Республіки  Білорусь. 

Запрошуємо виробників засобів вимірювальної техніки до співпраці!

Дата скасування наступних основоположних стандартів з метрології - 29.03.2017

Докладніше...

Досягнення науки та сучасні події Х Міжнародної науково-технічної конференції "Метрологія та вимірювальна техніка" (Метрологія – 2016) висвітлюють агенції новин.

Докладніше...

5–7 жовтня 2016 р. у м. Харкові на базі Національного наукового центру «Інститут метрології» під егідою COOMET відбулась X Міжнародна науково-технічна конференція «МЕТРОЛОГІЯ ТА ВИМІРЮВАЛЬНА ТЕХНІКА» («Метрологія-2016») 

Докладніше...

5-6 квітня 2016 р. успішно відбулася зовнішня перевірка (peer review) системи менеджменту якості ННЦ “Інститут метрології”

Докладніше...

5-7 жовтня 2016 р. у м. Харкові на базі Національного наукового центру «Інститут метрології» Мінекономрозвитку України під егідою СООМЕТ відбудеться Х Міжнародна науково-технічна конференція «МЕТРОЛОГІЯ ТА ВИМІРЮВАЛЬНА ТЕХНІКА» («Метрологія-2016»)

Докладніше...

Щодо постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт".

Докладніше...