День науки та Всесвітній День метрології

 

Колектив ННЦ "Інститут метрології" вітає з Днем науки та Всесвітнім Днем метрології!

Всесвітній день метрології 2023

Шановні колеги!

 

20 травня кожного року уся метрологічна спільнота святкує Всесвітній день метрології!

Це свято ‒ свідчення всесвітнього визнання важливості професії метролога в забезпеченні успішного економічного та соціального розвитку.

Тема цьогорічного свята ‒ "Вимірювання на підтримку глобальної продовольчої системи". Цю тему було обрано з огляду на зростаючі виклики, що пов'язані зі зміною клімату та розподіленням продовольчих ресурсів у світі, населення якого наприкінці 2022 року сягнуло 8 мільярдів.

З повагою,

Павло Неєжмаков,

Генеральний директор ННЦ “Інститут метрології”,

Член СІРМ

Спільний семінар CCU та CCQM "Вимірювання розрахункових величин"

28-30 березня 2023 року в рамках Консультативного комітету з одиниць вимірювання (CCU) та Консультативного комітету з кількості речовини (CCQM) відбувся спільний семінар, присвячений темі “Вимірювання розрахункових величин”. Одним з координаторів семінару виступив Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології", член СІРМ проф. П.І.Неєжмаков.

Цей захід став грандіозною подією для метрологічної спільноти й відзначився великим успіхом, залучивши загалом 314 учасників. Було обговорено різні аспекти підрахунку та числових величин у різних галузях метрології. Було визначено ті галузі, які потребують роз’яснення трактування підрахунку як процесу вимірювання та роз’яснення опису числових величин у Брошурі SI та VIM.

За результатами семінару існуюча Цільова група CCU з кутів та безрозмірних величин у Брошурі SI має створити фокус-групу, до складу якої увійдуть учасники Консультативних комітетів для розв’язання конкретно визначених питань (наприклад, CCQM, CCRI та CCPR). Новоутворена фокус-група має внести пропозицію до CCU щодо роз’яснення тексту в Брошури SI, пов’язаного з підрахунком та числовими величинами. Як наслідок, після узгодження запропонованих змін Консультативні комітети зможуть давати роз’яснення аспектам, пов’язаним з підрахунком, у документах mises-en-pratique для своїх відповідних галузей. Питаннями підрахунку та числових величин у VIM буде окремо займатися Робоча група 2:VIM Об’єднаного комітету з настанов у метрології (JCGM-WG2:VIM), багато представників якої були присутні на семінарі.

З матеріалами, що були представлені на семінарі, можна ознайомитися на вебсайті BIPM.

27-ме засідання Генеральної конференції з мір та ваг

15-18 листопада 2022 р. у гібридному форматі відбулося 27-ме засідання Генеральної конференції з мір та ваг (CGPM).

Під час засідання було прийнято такі Резолюції:

1. Щодо звіту “Зростаючі потреби у метрології”, підготовленого Міжнародним комітетом з мір та ваг.

2. Щодо глобальної цифрової трансформації та Міжнародної системи одиниць

3. Щодо розширення діапазону префіксів SI

4. Щодо використання та подальшої розробки UTC

5. Щодо майбутнього перевизначення секунди

6. Щодо загального дотримання Метричної конвенції

7. Щодо дотацій Міжнародному бюро з мір та ваг на 2024–2027 роки

Спільний Міжнародний науково-технічний семінар

Харківський національний університет радіоелектроніки, ННЦ "Інститут метрології", Технічний університет – Софія, Спілка метрологів Болгарії запрошують Вас взяти участь у 19-му Міжнародному науково-технічному семінарі "Невизначеність вимірювань: наукові, прикладні, нормативні та методичні аспекти" (UM-2022).

Завантажити інформаційні матеріали семінару Ви можете тут

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ НАУКИ!

Шановні колеги!

10 листопада кожного року увесь науковий світ відзначає Всесвітній день науки.

Вітаємо усіх науковців з цим визначним святом!

 

Див. Привітання з Всесвітнім днем науки Голови ПСНЦ НАН і МОН України, академіка В.Семиноженка

Ми у ЗМІ

"Інститут національних еталонів" - стаття на сайті "Куншт", присвячена історії, здобуткам та поточному стану ННЦ "Інститут метрології".

Див. https://kunsht.com.ua/institut-nacionalnix-etaloniv/

Перший крок до визнання Всесвітнього Дня Метрології днем UNESCO

Шановні колеги!

13 жовтня 2022 р. Виконавча Рада Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (UNESCO) погодила пропозицію визнати Всесвітній День Метрології (WMD) днем UNESCO.

Рішення має бути ратифіковано на 42-й Генеральній Конференції UNESCO, яка відбудеться у листопаді 2023 р.

Після офіційного визнання Всесвітній День Метрології буде внесено до календаря UNESCO та відзначатиметься щороку з 20 травня 2024 р.

ННЦ "Інститут метрології" отримав 5 СМС з твердості

За результатами успішно проведених міжнародних звірень 18 серпня 2022 р. опубліковано 5 СМС-рядків ННЦ "Інститут метрології"з твердості.

Таким чином, Національний (державний первинний) еталон одиниць твердості за шкалами Роквелла та Супер-Роквелла (НДЕТУ М-10-2021) підтвердив свої калібрувальні та вимірювальні можливості з твердості за шкалою Роквелла у діапазонах 60-70 HRC, 80-86 HRA, 40-50 HRC, 80-100 HRBW та 20-30 HRC.

Загальна кількість СМС-рядків ННЦ "Інститут метрології" склала 185.

ННЦ "Інститут метрології" - ПІДТВЕРДИВ СТАТУС наукової установи

За результатами державної атестації, проведеної 17 травня 2022 р. Міністерством освіти і науки України, ННЦ "Інститут метрології" підтверджено статус наукової установи ще на 5 років  (1 кваліфікаційна група) та внесено до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави

Клієнтське обладнання Starlink вже в інституті

14 липня 2022 року ННЦ "Інститут метрології" відвідали народні депутатки Верховної Ради України Марія Мезенцева (заступник голови Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом) та Олена Хоменко (Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва).

https://www.facebook.com/100000272480731/posts/5608862302466130/?d=n

Генеральний директор ННЦ «Інститут метрології», член Міжнародного Комітету з мір та ваг проф. Павло Неєжмаков та вчені-зберігачі національних еталонів Володимир Солдатов та Микола Гур’єв ознайомили Марію Мезенцеву та Олену Хоменко з еталонами, що зберігаються в інституті, зокрема з національними еталонами: одиниць часу та частоти; одиниці світлового потоку – люмена; одиниці температури – кельвіна.

Під час візіту народні депутати передали ННЦ «Інститут метрології» клієнтське обладнання системи супутникового зв’язку Starlink, яке Україна отримала завдяки зусиллям Віце-прем'єр-міністра України – Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова.

Використання цього додаткового стабільного та захищеного Інтернет-каналу розширює можливості національного еталона одиниць часу та частоти в забезпеченні часо-частотною інформацією всіх споживачів в Україні, для кого точний час є критично важливим.

Щиро вдячні за отримане обладнання.

Співробітництво з IMEKO

Представника ННЦ "Інститут метрології" Колозінську Ірину Олександрівну, старшого наукового співробітника НДЛ-30, було включено до складу Технічного комітету з вимірювань сили, маси, крутильного моменту та гравітації (ТС3) Міжнародної конфедерації вимірювань (IMEKO).

IMEKO – це неурядова федерація, що складається з 42 організацій-членів, які окремо займаються вдосконаленням вимірювальних технологій. Його основними цілями є сприяння міжнародному обміну науково-технічною інформацією у галузі вимірювання та приладобудування та посилення міжнародного співробітництва між науковцями та інженерами науково-дослідницької та промислової сфери.

Мета TC3 — вивести на передовий план останні розробки та досягнення у вимірюванні сили, маси, крутильного моменту, гравітації та пов’язаних величин. TC3 регулярно організовує міжнародні наукові заходи і є форумом для міжнародного обміну думками між експертами у відповідній галузі.

Всесвітній день метрології 2022

Шановні колеги!

 

20 травня кожного року уся метрологічна спільнота святкує Всесвітній день метрології!

Це свято ‒ свідчення всесвітнього визнання важливості професії метролога в забезпеченні успішного економічного та соціального розвитку.

Тема цьогорічного свята ‒ “Вимірювання в цифрову еру". Цю тему було обрано з тієї причини, що цифрові технології революціонізують наше суспільство та являють собою одну з захоплюючих тенденцій сучасності.

У цьому році постер до WMD 2022 та відповідні банери для використання у соціальних мережах було розроблено фахівцями ННЦ "Інститут метрології". Право на розробку постера було отримано за результатами проведеного конкурсу відповідно до правил ВІРМ та OIML.

 

З повагою,

Павло Неєжмаков,

Генеральний директор ННЦ “Інститут метрології”,

Член СІРМ

Визит представителей оценочной миссии ЕС по внедрению "промышленного безвиза"

19 января 2022 г. в рамках второго этапа оценки системы метрологии Украины ННЦ "Институт метрологии" посетили представители оценочной миссии ЕС и Минэкономики Украины, а именно:

1. Анне БЕРЧИО, советник отдела торговли, Представительство ЕС в Украине

2. Леся ГИПЧИНСКАЯ, секретарь отдела торговли, Представительство ЕС в Украине

3. Наталия ДВИРНЫК, начальник отдела, Минэкономики Украины

4. Татьяна МЕЛЬНИЧЕНКО, заместитель директора департамента технического регулирования и инновационной политики, Минэкономики Украины

В рамках визита в онлайн формате состоялось интервью с основными экспертами миссии TAIEX:

- Моритцом АККЕРМАННОМ, руководителем подразделения 9.113 "COOMET, EU-Twinning" Немецкого национального метрологического института (PTB)

- Питером УЛЬБИГОМ, директором ГП "Орган проверки Нижней Саксонии" (MEN)

- Вольфгангом ШМИДОМ, старшим менеджером проектов PTB

В рамках визита гости ознакомились с эталонной базой и музеем ННЦ "Институт метрологии".

О работе комиссии для принятия усовершенствованного ДЕТУ 06-05-98

С 15 по 16 декабря 2021 г. в ННЦ "Институт метрологии" работала государственная комиссия для принятия усовершенствованного государственного первичного эталона единицы температуры кельвина в диапазоне от 273,16 К до 1357,77 К (ДЕТУ 06-05-98).

По результатам работы комиссия установила, что ДЕТУ 06-05-98 соответствует определению первичного эталона в соответствии со статьей 1 Закона Украины "О метрологии и метрологической деятельности" и рекомендовала Минэкономики присвоить ДЕТУ 06-05-98 статус национального эталона.

MoU между ННЦ "Институт метрологии" и Бюро по метрологии Северной Македонии

2 декабря 2021 года в ННЦ "Институт метрологии" состоялось подписание Меморандума о сотрудничестве в области метрологии между ННЦ "Институт метрологии" и Бюро по метрологии (BoM) Министерства экономики Республики Северная Македония.

Меморандум был подписан Генеральным директором ННЦ "Институт метрологии" Павлом НЕЕЖМАКОВЫМ и Директором ВoМ Меритой МУСТАФАЙ.

Членство ННЦ "Институт метрологии" в Консультативных комитетах СІРМ

Решениями І и ІІ сессий 110-го заседания Международного комитета по мерам и весам (СІРМ) ННЦ "Институт метрологии" получил следующие  статусы членства в Консультативных комитетах СІРМ:

  • члена Консультативного комитета по единицам (CCU);
  • наблюдателя в Консультативном комитете по термометрии (ССТ);
  • наблюдателя в Консультативном комитете по массе и связанных с ней величин (ССМ);
  • наблюдателя в Консультативном комитете по ионизирующим излучениям (CCRI).

ННЦ "Институт метрологии" - 120 лет!

8 октября 2021 года в ННЦ "Институт метрологии" состоялись торжественные мероприятия (в гибридном формате с учетом карантинных ограничений), посвященные 120-летию ННЦ "Институт метрологии".

Сотрудников ННЦ "Институт метрологии" поздравили:

- Президент Международного комитета по мерам та весам (СІРМ) Вайнанд Лоу
- Генеральный директор Чешского метрологического института (СМІ) Иржи Тесар
- Президент Главного управления мер Польши (GUM) Яцек Семеняк
- Директор Института метрологии Национального агенства Грузии по стандартам и метрологии (GEOSTM) Нино Миканадзе
- Заместитель директора Белорусского государственного института метрологии (БелГИМ) Николай Баковец
- Заместитель директора Национального института метрологии Молдовы (INM) Сергей Чапа

Также был получен ряд поздравлений от иностранных и украинских учреждений

Свидетельство о признании системы менеджмента качества в соответствии со стандартом ISO/IEC 17025

На основании решения 29-го заседания Технического Комитета Форума качества КООМЕТ выдано Свидетельство о признании системы менеджмента качества ННЦ "Институт метрологии" (QSF-R86) в соответствии со стандартом ISO/IEC 17025 от 30 сентября 2021 года.

Свидетельство выдано по таким видам измерений: Длина, Термометрия, Электрика и магнетизм, Время и частота, Масса и связанные с ней величины, Ионизующие излучения и радиоактивность, Фотометрия и радиометрия.

Свидетельство действительно по 30 сентября 2026 года.

Визит экспертов РТВ в рамках оценочной миссии

1 октября 2021 г. в ННЦ "Институт метрологии" состоялся визит экспертов РТВ (Германия) в рамках оценочной миссии проекта "Стандарты качества для увеличения объемов торговли в странах Восточного партнерства (ЕаР)".

Делегация РТВ представлена:

Кетлин Рихтер
Клеменс Санетра
Лутц Нойманн

Визит представителей Бюро метрологии Северной Македонии

27-29 сентября 2021 г.состоялся визит представителей Бюро метрологии (ВоМ) Министерства экономики Северной Македонии в ННЦ "Институт метрологии".

Делегация ВоМ представлена:

Михайло Мишковски - Начальник Департамента законодательной метрологии

Бианка Мангутова-Стоилковска - менеджер по качеству

Весна Ристовска - ассистент Директора

Визит организован в рамках подготовки к подписанию Межправительственного Соглашения о сотрудничестве между Украиной и Северной Македонией

Мы в СМИ

По случаю 120-летия ННЦ "Институт метрологии" была запущена серия публикаций в Харьковских СМИ, освещающая направления деятельности ННЦ "Институт метрологии".

https://timeua.info/aktualnoe-segodnya/naczionalnomu-nauchnomu-czentru-institut-metrologii-120-let/ - "Национальному научному центру "Институт метрологии" - 120 лет!" (статья на сейте медиацентра "Время")

https://youtu.be/LaTow_EOCD4 - "Институт метрологии - гордость Украины" (видео на канале "Харьковские известия")

Внешняя проверка СМК ННЦ "Институт метрологии"

С 25 мая 2021 года проходит внешняя проверка (peer review) системы менеджмента качества ННЦ "Институт метрологии".

В связи с вынужденными ограничениями из-за распространения короновирусной инфекции COVID-19 проверка проходит в гибридном формате:

с 9 по 11 июня - непосредственно на месте и

с 25 мая по 30 июня - в режиме видеоконференции.

Аудитор проверки - Нино Миканадзе (GEOSTM, Грузия).

Технический эксперт - Манана Геловани (GEOSTM, Грузия).

Всемирный день метрологии 2021

Уважаемые коллеги!

Искренне поздравляю Вас с праздником - Всемирным днем ​​метрологии!

В 2021 году метрологи Украины принимают участие в решении задач, направленных на борьбу с пандемией COVID-19, огромное значение в которой имеют точность и скорость измерений.
Тема Всемирного дня метрологии "Измерения для защиты здоровья" подчеркивает важность измерений в решении проблемы защиты населения от воздействия вируса.

В этот праздничный день желаю Вам, уважаемые коллеги, здоровья, добра, благополучия, динамичного развития и профессиональных успехов!

С уважением,
Павел Неежмаков,
Генеральный директор ННЦ "Институт метрологии",
Член СІРМ, Вице-президент КООМЕТ

Про набуття Україною статусу повноправного члена Міжнародної організації законодавчої метрології

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України отримало офіційне повідомлення від Міністерства закордонних справ Французької Республіки про набуття Україною з 3 квітня 2021 року статусу повноправного члена Міжнародної організації законодавчої метрології (OIML).

 

Набуття повноправного членства дозволить Україні голосувати на всіх засіданнях організації та брати участь в роботі технічних комітетів, розробці нових документів, а також вносити пропозиції до Стратегії організації.

Про приєднання України до Конвенції про заснування Міжнародної організації законодавчої метрології

Відповідно до Закону України № 998-ІХ від 5 листопада 2020 року Україна приєднується до Конвенції про заснування Міжнародної організації законодавчої метрології (OIML).

 

Згідно з Законом

 

"Верховна Рада України постановляє:

 

Приєднатися до Конвенції про заснування Міжнародної організації законодавчої метрології, учиненої 12 жовтня 1955 року в м. Париж, яка набирає чинності для України через тридцять днів після здачі на зберігання її документа про приєднання"

Щодо умов діяльності в режимі карантину

З метою інформування суб'єктів господарювання щодо умов діяльності в режимі карантину Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України запущено портал для підприємців:


http://sme.gov.ua/covid19/;
https://www.facebook.com/174431545947835/posts/2994807463910215/.


Портал для підприємців містить інформацію щодо діючих обмежень для підприємницької діяльності, перелік заходів державної підтримки, відповіді на актуальні питання тощо.

 

 

Вибори Генерального директора ННЦ "Інститут метрології"

20 листопада 2020 року з 9.00 до 15.00 відбулися вибори Генерального директора ННЦ "Інститут метрології" колективом наукових працівників.

Для участі у виборах було зареєстровано 72 наукових працівника ННЦ "Інститут метрології".

Прийняли участь - 66.

Результати виборів. За кандидатуру д.т.н., проф. П.І. Неєжмакова проголосували:

ЗА - 64

Не підтримали - 1

Недійсних бюлетенів - 1

Трансляція виборів та підрахунку результатів відбувалася за допомогою програми WebeX в онлайн режимі з 9.00 до 16.00.

Колектив ННЦ "Інститут метрології" вітає Павла Івановича Неєжмакова з перемогою на виборах Генерального директора!

Всесвітній день метрології 2020

Шановні колеги!

 

Вітаю Вас зі святом ‒ Всесвітнім днем метрології!

Це свято ‒ свідчення всесвітнього визнання важливості професії метролога в забезпеченні успішного економічного та соціального розвитку. Тему цьогорічного свята ‒ “Вимірювання для глобальної торгівлі” обрано з метою підкреслити важливу роль, яку відіграють вимірювання в сприянні справедливої та чесної торгівлі, забезпеченні відповідності продукції стандартам і нормам та задоволенні очікувань споживачів у її якості.

У цей святковий день бажаю Вам, шановні колеги, сталого розвитку, подальших творчих і виробничих звершень на благо метрології! Здоров’я, добра та благополуччя!

 

З повагою,

Павло Неєжмаков,

Генеральний директор ННЦ “Інститут метрології”,

Член СІРМ, віцепрезидент СООМЕТ

Угода з GEOSTM, Грузія, про співробітництво у галузі метрології

27 листопада 2019 року в GEOSTM (Тбілісі, Грузія) відбулося підписання Угоди про співробітництво у галузі метрології з визнання результатів випробувань, затвердження типу і/або оцінки відповідності засобів вимірювань між Національним агентством Грузії із стандартів та метрології (GEOSTM) Міністерства економіки та стійкого розвитку Грузії та Національним науковим центром "Інститут метрології" (ННЦ "Інститут метрології") Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Угоду було підписано Генеральним директором ННЦ "Інститут метрології" проф., д-ром Павлом Неєжмаковим та Генеральним директором GEOSTM паном Давітом Ткемаладзе.

Угода про співробітництво у галузі метрології

Ми у ЗМІ

"Кілограм іде на пенсію — у світі відбулися історичні метричні зміни" - стаття на сайті газети "Слобідський край", присвячена проведенню 26-го засідання Генеральної конференції з мір та ваг (CGPM) 

Див. http://www.slk.kh.ua/news/suspilstvo/kilogram-ide-na-pensiyu-u-sviti-vidbulisya-istorichni-metrichni-zmini.html

MoU з СМІ, Чехія, про співпрацю та взаєморозуміння

5 вересня 2019 року в ННЦ "Інститут метрології" відбулося підписання Меморандуму про співпрацю та взаєморозуміння у сфері метрології та оцінки відповідності між Національним науковим центром "Інститут метрології" (ННЦ "Інститут метрології") та Чеським метрологічним інститутом (СМІ).

Меморандум було підписано Генеральним директором ННЦ "Інститут метрології" проф. Павлом Неєжмаковим та Директором з фундаментальної метрології СМІ паном Іржи Тесаром

Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння

До 100-річчя GUM

1 квітня 2019 р. у Варшаві, Польща, відбулися ювілейні заходи, присвячені 100-річчю Головного управління мір (GUM).

У заходах взяв участь Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології", член Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ) проф., д-р П.І. Неєжмаков.

Під час святкової сесії було заслухано доповіді видатних вчених, зокрема Нобелівського лауреата проф. Клауса фон Клітцинга (Інститут Макса Планка, Німеччина) та Віце-президента EURAMET проф. Ерккі Іконена (VTT, Фінляндія).

ВІТАЄМО!

Рішенням 26-го засідання Генеральної конференції з мір та ваг Генерального директора ННЦ "Інститут метрології" д.т.н. П.І. Неєжмакова було обрано членом Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ)!

 

ВІТАЄМО!!!

 

Чинний склад СІРМ дивіться за посиланням  https://www.bipm.org/en/committees/cipm/members-cipm.html

Приєднання України до Метричної Конвенції

23 травня 2018 р. Верховна Рада України прийняла Закон "Про приєднання України до Метричної конвенції".

Згідно з Законом:

"Верховна Рада України  п о с т а н о в л я є:

Приєднатися до Метричної конвенції, учиненої 20 травня 1875 року в м. Парижі".

 

Прийняття Закону дозволить Україні набути членство у BIPM та користуватися правами повноправного члена BIPM, зокрема:

- голосувати на засіданнях CGPM та брати участь у роботі консультативних комітетів, що створюються СІРМ;

- брати участь у ключових звіреннях СІРМ , що дозволить оцінити ступінь еквівалентності національних еталонів у найкоротший термін та з найвищою точністю;

- придбати відкалібрований платино-іридієвий еталон кілограму за ціною собівартості;

- користуватися послугами з калібрування національних еталонів, які є недоступними для асоційованих учасників

 

 

Рішення про продовження дії QSF-R44 Свідоцтва КООМЕТ про визнання системи менеджменту якості

Свідоцтво Міністерства освіти і науки України ДР № 02702 від 21 серпня 2019 року. Національний науковий центр "Інститут метрології" Міністерства економічного розвитку і торгівлі України за результатами роботи, внесено до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави.

 

Увага! Від 3 липня 2019 року, згідно Закону України від 06.06.2019 № 2740-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського союзу у сфері технічного регулювання" скасовано можливість "повірки засобів вимірювальної техніки, які не застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, на добровільних засадах".

29-те засідання Комітету СООМЕТ

29-те засідання Комітету СООМЕТ відбулося 3-4 квітня 2019 р. у Дрездені, Німеччина. Напередодні засідання, 2 квітня, було проведено 17-те засідання Об’єднаного комітету з еталонів СООМЕТ та одноденний семінар СOOMET–BIPM "Результати розгляду (аналізу) Угоди CIPM MRA: звірення та СМС".

Від ННЦ "Інститут метрології" у заходах взяли участь Генеральний директор проф. П.І. Неєжмаков - Віце-президент СООМЕТ, Член Комітету СООМЕТ від України; Голова ТК 4 "Інформація та навчання", начальник лабораторії Ю.Ю. Буняєва - Національний Секретаріат СООМЕТ в Україні, секретар ТК 4; с. н. с. І.О. Колозинська - Голова ТК 1.6 "Маса та пов’язані з нею величини"; в.о. начальника лабораторії О.Л. Костріков - Голова ТК 1.5 "Довжина та кут"; перекладач І кат. Т.П. Омєлічева

Докладніше...

 

 

До 100-річчя GUM

1 квітня 2019 р. у Варшаві, Польща, відбулися ювілейні заходи, присвячені 100-річчю Головного управління мір (GUM).

У заходах взяв участь Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології", член Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ) проф., д-р П.І. Неєжмаков.

Під час святкової сесії було заслухано доповіді видатних вчених, зокрема Нобелівського лауреата проф. Клауса фон Клітцинга (Інститут Макса Планка, Німеччина) та Віце-президента EURAMET проф. Ерккі Іконена (VTT, Фінляндія).

Про можливі проблеми з працездатністю наземних приймачів системи глобального позиціювання (GPS) 6 квітня 2019 р. (UTC)

Як описано у прикріпленому документі, наступне заплановане перенесення номерів системного тижня GPS відбудеться 6 квітня 2019 року.

Ця подія може вплинути на деякі старі пристрої GPS-приймача, і після того, як відбудеться скидання номера тижня, її системна дата може бути неправильною.

Якщо у Вас виникли сумніви, зверніться до виробника приймача.

Інші GNSS, такі як російський GLONASS, європейський Galileo або китайський BeiDou, не постраждали від цієї проблеми.

Докладніше... 

Щодо перевизначення SI

Відео, присвячене перевизначенню основних одиниць Міжнародної системи SI та підготовлене Національним інститутом стандартів та технологій (NIST, США) для Міжнародного бюро з мір та ваг (ВІРМ)

 

Див. Scientists_to_Vote_on_Metric_Makeover

По заявкам на оценку пригодности стандартных образцов

ННЦ "Институт метрологии" принимает заявки на определение пригодности стандартных образцов, применяемых при проведении поверки законодательно регулируемых средств измерительной техники
Подробнее ...

Видеоролик на канале UA TV
О Национальном первичный эталон времени и частоты, хранящейся в ННЦ "Институт метрологии", рассказывает Генеральный директор ННЦ "Институт метрологии" д.т.н., проф. П.И. Неежмаков и ученые-хранители института

Подробнее...

 

"Харьков - столица метрологии" - интервью с генеральным директором ННЦ "Институт метрологии" д.т.н., проф. П.И.Неежмаковим в студии телеканала "Simon"

Подробнее https://www.objectiv.tv/2018/10/08/harkiv-stolitsya-metrologiyi/

 

"Харьковские метрологи присоединятся к исторической смены единиц измерения" - новость на сайте газеты "Слободской край", посвященная проведению XI Международного научно-технической конференции "Метрология и измерительная техника"

Подробнее http://www.slk.kh.ua/news/oblast-online/xarkivski-metrologi-doluchatsya-do-istorichnoyi-zmini-odinic-vimiru.html

Проект "Три минуты о науке" посвящен 100-летию НАН Украины. Постоянный эксперт проекта - Председатель Северо-Восточного научного центра НАН и МОН Украины, академик В.Семиноженко.

Интервью с Генеральным директром ННЦ "Институт метрологии" проф., д-ром П.И.Неежмаковим https://www.youtube.com/watch?v=OUGHPkerOYM

Присоединение Украины к Метрической Конвенции

Уважаемые коллеги, Министерство иностранных и Европейских дел Франции сегодня сообщило МБМВ, что Украина присоединилась к Метрической Конвенции, датой присоединения 7 августа 2018. Поздравляем!

9-11 октября 2018 в г. Харькове на базе Национального научного центра «Институт метрологии» Минэкономразвития Украины под эгидой СООМЕТ состоится ХI Международная научно-техническая конференция «Метрология и измерительная техника» («Метрология-2018»)

Подробнее...

Орган по сертификации и оценки соответствия «Метрология» ННЦ «Институт метрологии» [Перейти] первый в Украине получил назначение на выполнение работ по оценке соответствия неавтоматических приборов для взвешивания по Техническим регламентом о неавтоматических приборов для взвешивания, утвержденным постановлением Кабинета Министров Украины от 16.12.2015 №1062 и Техническим регламентом средств измерительной техники утвержденному постановлением Кабинета Министров Украины от 24.02.2016 № 163.

16 декабря 2016 состоялось подписание Соглашения [Здесь] между БелГИМ и ННЦ "Институт метрологии" о признании результатов испытаний средств измерительной техники (СИТ) с целью утверждения типа или оценки соответствия.

Подписание Соглашения предоставляет возможность производителям средств измерительной техники, которые провели испытания с целью оценки соответствия в ННЦ «Институт метрологии», без дополнительных затрат на испытания внести свои средства измерительной техники в реестр Республики Беларусь.

Приглашаем производителей средств измерительной техники к сотрудничеству!

Дата отмены следующих основных стандартов по метрологии - 29.03.2017

Подробнее...

Достижения науки и современные события Х Международной научно-технической конференции "Метрология и измерительная техника" (Метрология - 2016) освещают агентства новостей.

Подробнее...

5-7 октября 2016 г. в г. Харькове на базе Национального научного центра «Институт метрологии» под эгидой COOMET состоялась X Международная научно-техническая конференция «Метрология и измерительная техника» («Метрология-2016") 

Подробнее...

5-6 апреля 2016 г. успешно состоялась внешняя проверка (peer review) системы менеджмента качества ННЦ “Институт метрологии”

Подробнее...

5-7 октября 2016 в г.. Харькове на базе Национального научного центра «Институт метрологии» Минэкономразвития Украины под эгидой СООМЕТ состоится Х Международная научно-техническая конференция «Метрология и измерительная техника» («Метрология-2016»)

Подробнее...

О постановлении Кабинета Министров Украины "Об утверждении Порядка предоставления средств измерительной техники на периодическую поверку, обслуживание и ремонт".

Подробнее...