Рішення про продовження дії QSF-R44 Свідоцтва КООМЕТ про визнання системи менеджменту якості

Свідоцтво Міністерства освіти і науки України ДР № 02702 від 21 серпня 2019 року. Національний науковий центр "Інститут метрології" Міністерства економічного розвитку і торгівлі України за результатами роботи, внесено до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави.

 

Увага! Від 3 липня 2019 року, згідно Закону України від 06.06.2019 № 2740-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського союзу у сфері технічного регулювання" скасовано можливість "повірки засобів вимірювальної техніки, які не застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, на добровільних засадах".

29-те засідання Комітету СООМЕТ

29-те засідання Комітету СООМЕТ відбулося 3-4 квітня 2019 р. у Дрездені, Німеччина. Напередодні засідання, 2 квітня, було проведено 17-те засідання Об’єднаного комітету з еталонів СООМЕТ та одноденний семінар СOOMET–BIPM "Результати розгляду (аналізу) Угоди CIPM MRA: звірення та СМС".

Від ННЦ "Інститут метрології" у заходах взяли участь Генеральний директор проф. П.І. Неєжмаков - Віце-президент СООМЕТ, Член Комітету СООМЕТ від України; Голова ТК 4 "Інформація та навчання", начальник лабораторії Ю.Ю. Буняєва - Національний Секретаріат СООМЕТ в Україні, секретар ТК 4; с. н. с. І.О. Колозинська - Голова ТК 1.6 "Маса та пов’язані з нею величини"; в.о. начальника лабораторії О.Л. Костріков - Голова ТК 1.5 "Довжина та кут"; перекладач І кат. Т.П. Омєлічева

Докладніше...

 

 

До 100-річчя GUM

1 квітня 2019 р. у Варшаві, Польща, відбулися ювілейні заходи, присвячені 100-річчю Головного управління мір (GUM).

У заходах взяв участь Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології", член Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ) проф., д-р П.І. Неєжмаков.

Під час святкової сесії було заслухано доповіді видатних вчених, зокрема Нобелівського лауреата проф. Клауса фон Клітцинга (Інститут Макса Планка, Німеччина) та Віце-президента EURAMET проф. Ерккі Іконена (VTT, Фінляндія).

Про можливі проблеми з працездатністю наземних приймачів системи глобального позиціювання (GPS) 6 квітня 2019 р. (UTC)

Як описано у прикріпленому документі, наступне заплановане перенесення номерів системного тижня GPS відбудеться 6 квітня 2019 року.

Ця подія може вплинути на деякі старі пристрої GPS-приймача, і після того, як відбудеться скидання номера тижня, її системна дата може бути неправильною.

Якщо у Вас виникли сумніви, зверніться до виробника приймача.

Інші GNSS, такі як російський GLONASS, європейський Galileo або китайський BeiDou, не постраждали від цієї проблеми.

Докладніше... 

Щодо перевизначення SI

Відео, присвячене перевизначенню основних одиниць Міжнародної системи SI та підготовлене Національним інститутом стандартів та технологій (NIST, США) для Міжнародного бюро з мір та ваг (ВІРМ)

 

Див. Scientists_to_Vote_on_Metric_Makeover

Щодо заявок на оцінювання придатності стандартних зразків

ННЦ "Інститут метрології" приймає заявки на визначення придатності стандартних зразків, що застосовуються при проведенні повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки

Докладніше... 

Відеоролік на каналі UATV

Про Національний первинний еталон часу та частоти, що зберігається в ННЦ "Інститут метрології", розповідає Генеральний директор ННЦ "Інститут метрології" д.т.н., проф. П.І. Неєжмаков та вчені-зберігачі інституту

Докладніше...

 

"Харків - столиця метрології" - інтерв'ю з Генеральним директором ННЦ "Інститут метрології" д.т.н., проф. П.І.Неєжмаковим у студії телеканалу "Simon"

Див. https://www.objectiv.tv/2018/10/08/harkiv-stolitsya-metrologiyi/

 

"Харківські метрологи долучаться до історичної зміни одиниць вимірювання" - новина на сайті газети "Слобідський край", присвячена проведенню ХІ Міжнародної науково-технічної конференції "Метрологія та вимірювальна техніка"

Див. http://www.slk.kh.ua/news/oblast-online/xarkivski-metrologi-doluchatsya-do-istorichnoyi-zmini-odinic-vimiru.html

Проект "Три хвилини про науку" присвячений 100-річчю НАН України.

Постійний експерт проекту - Голова Північно-східного наукового центру НАН та МОН України, академік В.Семіноженко.

Інтерв'ю з Генеральним директром ННЦ "Інститут метрології" проф., д-ром П.І.Неєжмаковим

https://www.youtube.com/watch?v=OUGHPkerOYM

Приєднання України до Метричної Конвенції

Шановні колегі, Міністерство закордонних та Європейских справ Франції сьогодні повідомило ВІРМ, що Україна приєдналась до Метричної Конвенції, з датой приєднання 7 серпня 2018 року. Вітаємо!

9-11 жовтня 2018 р. у м. Харкові на базі Національного наукового центру «Інститут метрології» Мінекономрозвитку України під егідою СООМЕТ відбудеться ХI Міжнародна науково-технічна конференція «МЕТРОЛОГІЯ ТА ВИМІРЮВАЛЬНА ТЕХНІКА» («Метрологія-2018»)

Докладніше...

Орган з сертифікації та оцінки відповідності «Метрологія» ННЦ «Інститут метрології» [Перейти] перший в Україні отримав призначення на виконання робіт з оцінки відповідності неавтоматичних зважувальних приладів за Технічним регламентом щодо неавтоматичних зважувальних приладів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від  16.12.2015 №1062 та Технічним регламентом засобів вимірювальної техніки затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 163.

16 грудня 2016 року відбулося підписання Угоди [Тут] між БелГІМ та ННЦ "Інститут метрології" про визнання результатів випробувань засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) з метою затвердження типу або оцінки відповідності. 

Підписання цієї Угоди надає можливість виробникам засобів вимірювальної техніки, що провели випробування з метою оцінки відповідності в ННЦ «Інститут метрології», без додаткових витрат на випробування внести свої засоби вимірювальної техніки до реєстру Республіки  Білорусь. 

Запрошуємо виробників засобів вимірювальної техніки до співпраці!

Дата скасування наступних основоположних стандартів з метрології - 29.03.2017

Докладніше...

Досягнення науки та сучасні події Х Міжнародної науково-технічної конференції "Метрологія та вимірювальна техніка" (Метрологія – 2016) висвітлюють агенції новин.

Докладніше...

5–7 жовтня 2016 р. у м. Харкові на базі Національного наукового центру «Інститут метрології» під егідою COOMET відбулась X Міжнародна науково-технічна конференція «МЕТРОЛОГІЯ ТА ВИМІРЮВАЛЬНА ТЕХНІКА» («Метрологія-2016») 

Докладніше...

5-6 квітня 2016 р. успішно відбулася зовнішня перевірка (peer review) системи менеджменту якості ННЦ “Інститут метрології”

Докладніше...

5-7 жовтня 2016 р. у м. Харкові на базі Національного наукового центру «Інститут метрології» Мінекономрозвитку України під егідою СООМЕТ відбудеться Х Міжнародна науково-технічна конференція «МЕТРОЛОГІЯ ТА ВИМІРЮВАЛЬНА ТЕХНІКА» («Метрологія-2016»)

Докладніше...

Щодо постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку подання засобів вимірювальної техніки на періодичну повірку, обслуговування та ремонт".

Докладніше...

20 травня - Всесвітній День метрології. Тема, обрана на 2015 рік - «Метрологія для світла та світло для метрології».

Докладніше...

ННЦ "Інститут метрології" у 2014р. пройшов чергову процедуру уповноваження (атестації) на право виконання метрологічних робіт та має чинні свідоцтва.

Докладніше...

18–20 Листопада 2013 р. пройшла конференція «Метрологія в хімії Реалізація технічних вимог ISO/IEC 17025».

Докладніше... 

18-е Засідання ТК КООМЕТ 1.6 «Маса і пов'язані з нею величини» відбулося 16 – 17 жовтня 2013 р. в ННЦ «Інститут метрології», м. Харків.

Докладніше... 

31 травня 2013 р. проведено семінар «Важливість калібрування і простежуваності для торгівлі з країнами ЄС». 

20 травня - Всесвітній День метрології. Тема, обрана на 2013 рік - «Виміри у повсякденному житті».

Докладніше...

9–11 жовтня 2012 р. у м. Харкові на базі Національного наукового центру «Інститут метрології» під егідою COOMET відбулась VIII Міжнародна науково-технічна конференція «МЕТРОЛОГІЯ ТА ВИМІРЮВАЛЬНА ТЕХНІКА» («Метрологія-2012»)

Докладніше...