Головна» Діяльність» Міжнародні співвідносини» Співробітництво» COOMET» 20-те засідання Ради Президента СООМЕТ

20-те засідання Ради Президента СООМЕТ

 

3–4 листопада 2015 р. у м. Мінськ, Білорусь, відбулося 20-те засідання Ради Президента СООМЕТ.

Завданням засідання було обговорення заходів із вдосконалення діяльності регіональної організації з метрології CООМЕТ та виконанням Угоди "Взаємне визнання національних еталонів, сертифікатів калібрування та вимірювання, що видаються національними метрологічними інститутами" (CIPM MRA).

У роботі засідання взяли участь члени Ради Президента СООМЕТ, Голови Форуму якості СООМЕТ та ТК 3.1 "Технічний комітет Форуму якості", Заступник Голови Об’єднаного комітету з еталонів СООМЕТ, представники Національних Секретаріатів СООМЕТ та інші запрошені гості.

На засіданні було розглянуто 14 питань порядку денного, серед яких:

• розподіл повноважень Віце-президентів СООМЕТ;

• результати 33-го та 34-го засідань JCRB;

• результати засідання директорів Національних метрологічних інститутів (НМІ) та семінару з перегляду CIPM MRA;

• результати 50-го засідання Міжнародного комітету з законодавчої метрології (CIML) та круглого столу регіональних організацій з законодавчої метрології (RLMO);

• комплекс питань, пов'язаних із реалізацією CІPM MRA;

• хід перевірок систем менеджменту якості (QMS) національних метрологічних інститутів (НМІ) СООМЕТ та перспективи діяльності Форуму якості СООМЕТ;

• результати засідань ТК 2 "Законодавча метрологія" та ТК 4 "Інформація та навчання";

• представлення нових та актуалізованих версій публікацій СООМЕТ;

• результати заходів в рамках СООМЕТ.

Під час проведення засідання Президентом СООМЕТ В. Крутіковим було проінформовано учасників про лист Віце-президента СООМЕТ М. Жагори з заявою про свою відставку з посади Віце-президента та Члена Комітету СООМЕТ від Білорусі та представленням кандидатури В. Гуревича на ці посади. Учасники засідання ухвалили цю пропозицію та рекомендували затвердити кандидатуру В. Гуревича в якості Віце-президента СООМЕТ на 26-му засіданні Комітету СООМЕТ.

Під час засідання серед учасників відбулася жвава дискусія щодо розподілу повноважень між Президентом та Віце-президентами СООМЕТ. Було вирішено підготувати новий розподіл повноважень до 26-го засідання Комітету СООМЕТ.

Секретаріат СООМЕТ надав детальну інформацію щодо виконання рішень 19-го засідання Ради Президента СООМЕТ. Значну увагу за звітний період було приділено виконанню наступних рішень: активізація діяльності з підготовки даних про калібрувальні та вимірювальні можливості (СМС) і проведення регіональної та міжрегіональної експертизи СМС-рядків; створення бази даних зі звірень СООМЕТ на сайті СООМЕТ; виконання робіт з організації та проведення зовнішніх перевірок (peer review) систем менеджменту якості в НМІ країн-членів СООМЕТ у 2015 р. як необхідної складової виконання Угоди CIPM MRA.

П. Неєжмаковим, Віце-президентом СООМЕТ, відповідальним за взаємодію з регіональними метрологічними організаціями та представництво в JCRB, було надано інформацію про результати 33-го та 34-го засідань JCRB, а також засідання директорів НМІ та семінару з перегляду CIPM MRA. Керівник Секретаріату СООМЕТ проінформував про результати 50-го засідання CIML та Круглого столу RLMO. Учасники засідання обговорили план дій із реалізації рішень цих засідань.

При розгляді питань, пов'язаних з Угодою CIPM MRA, значну увагу приділено проведенню звірень еталонів національних метрологічних інститутів країн-членів СООМЕТ. Під час проведення засідання Президентом СООМЕТ було затверджено актуалізовану "Програму звірень еталонів НМІ СООМЕТ" на 2016 р.

Було надано інформацію щодо ходу підготовки та експертизи СМС-рядків НМІ СООМЕТ та участі СООМЕТ у міжрегіональній експертизі СМС-рядків інших регіональних організацій з метрології.

Під час засідання розглядалися питання щодо діяльності ТК 2 "Законодавча метрологія" та ТК 4 "Інформація та навчання". П. Неєжмаковим, як Головою ТК 4, було представлено детальну інформацію щодо результатів 12-го засідання ТК 4 та запропоновано для узгодження Радою Президента СООМЕТ та затвердження на 26-му засіданні Комітету СООМЕТ розроблений проект Документу СООМЕТ "Порядок використання логотипу СООМЕТ" з урахуванням пропозицій та зауважень, які було зроблено під час засідання.

Секретаріатом СООМЕТ також було представлено ряд інших проектів публікацій СООМЕТ, які було ухвалено та рекомендовано до затвердження на 26-му засіданні Комітету СООМЕТ.

Радою Президента СООМЕТ було ухвалено список кандидатів для нагородження Почесним званням "Заслужений метролог СООМЕТ". Від України було представлено кандидатуру Римми Сергієнко, секретаря ТК 1.10 "Термометрія та теплофізика" та члена цього Технічного комітету від України.

Також учасникам засідання було надано інформацію щодо результатів VI Міжнародного конкурсу "Кращий молодий метролог СООМЕТ – 2015", який було проведено в м. Київ, та проведених в 2014–2015 рр. навчальних семінарів в рамках СООМЕТ