Головна» Діяльність» Міжнародні співвідносини» Співробітництво» COOMET» 12-те засідання ТК 4 "Інформація та навчання"

12-те засідання TK 4 "Інформація та навчання"

6–8 жовтня 2015 р., згідно графіку проведення засідань структурних органів СООМЕТ, в м. Тбілісі, Грузія, відбулося 12-те засідання Технічного комітету СООМЕТ ТК 4 "Інформація та навчання".

Завданнями засідання було обговорення результатів діяльності ТК 4 у 2014–2015 рр. та завдань розвитку на 2016 р.

У роботі 12-го засідання ТК 4 "Інформація та навчання" взяли участь Голови підкомітетів ТК 4, члени ТК 4 та їх представники з 8 країн-членів СООМЕТ (Білорусі, Вірменії, Грузії, Казахстану, Молдови, Росії, Таджикистану та України), а також представник Глобальної метрологічної Академії (GMA) Національного метрологічного інституту Кореї (KRISS) Сангвук Сео.

На засіданні було розглянуто 14 питань порядку денного, серед яких:

• щодо основних результатів діяльності ТК 4 СООМЕТ у 2014–2015 рр.;

• щодо реалізації Програми робіт ТК 4 СООМЕТ на 2015–2017 рр.;

• щодо потреб НМІ країн-учасниць СООМЕТ в навчанні та стажуванні;

• щодо логотипу СООМЕТ;

• щодо навчання на основі модульного підходу;

• щодо діяльності підкомітетів ТК 4;

• щодо нового проекту РТВ-СООМЕТ.

На засіданні було надано детальну інформацію щодо виконання рішень 11-го засідання ТК 4 та стану реалізації Програми робіт ТК 4 на 2015–2017 рр., а також щодо рішень, прийнятих під час 19-го засідання Ради Президента СООМЕТ та 25-го засідання Комітету СООМЕТ.

Голова ТК 4 П. Неєжмаков проінформував учасників засідання щодо результатів діяльності ТК 4 у 2014–2015 рр. та проведених заходів в рамках ТК 4.

На сьогодні робота в ТК 4 здійснюється за такими напрямками:

• сприяння у розвитку основ метрологічної інфраструктури країн-членів СООМЕТ;

• інформаційні ресурси СООМЕТ;

• підвищення кваліфікації та робота з молодими метрологами.

Діяльність ТК 4 у 2014–2015 рр. була зосереджена над виконанням семи проектів.

Під час засідання координаторами проектів було зроблено детальні презентації щодо стану їх виконання.

Члени ТК 4 або їхні представники від країн-членів СООМЕТ обмінялися досвідом практичного навчання та підвищення кваліфікації спеціалістів-метрологів у своїх країнах.

Представник GMA KRISS С. Сео надав презентацію "Люди як ключова ланка: Глобальна Метрологічна Академія KRISS для підвищення кваліфікації та професійного рівня спеціалістів в області метрології". Надана інформація викликала велику зацікавленість та жваву дискусію серед учасників засідання.

Учасники засідання детально обговорили потреби НМІ країн-учасниць СООМЕТ в навчанні та стажуванні. Було надано інформацію щодо модульного підходу у навчанні спеціалістів вимірювальних, калібрувальних та випробувальних лабораторій, щодо перспектив розробки та впровадження нових модулів навчання.

Головою ТК 4 П. Неєжмаковим було представлено проект Документу СООМЕТ "Порядок використання Логотипу СООМЕТ". Учасниками засідання було зроблено пропозиції та зауваження до проекту Документа. Було вирішено підготувати кінцевий варіант Документу та представити його на обговорення на 20-те засідання Ради Президента СООМЕТ.

Під час засідання багато часу було приділено обговоренню питань формування та підтримування в актуалізованому стані інформаційних ресурсів СООМЕТ та інформаційного забезпечення програми звірень та моніторингу участі країн-членів СООМЕТ в Угоді CIPM MRA.

Також учасникам засідання було представлено індикатори нового проекту РТВ-СООМЕТ "Розвиток стійкого регіонального співробітництва між країнами-членами регіональної метрологічної організації СООМЕТ".