Головна» Структура» Наукові центри» Науковий центр квантових вимірювань (НЦ-7)

Область діяльності:

Науковий центр квантових вимірювань (НЦ-7) було створено в 1993 році. Актуальність створення нашого центра пов'язана з потребами національної економіки України в сфері паливно-енергетичного комплексу та із захистом людини і довкілля від іонізуючих випромінювань.

Співробітники НЦ-7 здійснюють НДР та ДКР у сфері точних вимірювань характеристик альфа-, бета-, гама-, рентгенівського та нейтронного випромінювань, як по науково-технічним програмам України, так і держав – членів ЄС.

НЦ-7 готовий співпрацювати з інститутами НАН України, МОН України, Академії медичних наук України, Української академії аграрних наук, організаціями і підприємствами Мінпаливенерго України, Мінекоресурсів України, МЧС України, МОЗ України, Мінпромполітики України, Міноборони України та інші.

НЦ-7 готовий поширити співробітництво по міжнародним проектам в сфері ядерної фізики, метрології іонізуючих випромінювань, глобальної екології, боротьбі з міжнародним тероризмом та іншим проблемним проектам.

НЦ-7 створені та зберігаються наступні державні первинні еталони у сфері вимірювань характеристик іонізуючих випромінювань і ядерних констант:

  • Державний первинний еталон одиниці об'ємної активності радону–222 (ДЕТУ 12-01-97);
  • Державний первинний еталон одиниці об'ємної активності радіонуклідів у діапазоні 5 - 5·1012(ДЕТУ 12-02-98).

Еталонна база