Головна» Діяльність» Міжнародні співвідносини» Співробітництво» COOMET» 10-е засідання Технічного комітету СООМЕТ

22–23 жовтня 2013 р., згідно графіку проведення засідань структурних органів СООМЕТ, в сел. Новхани, Азербайджан, відбулося 10-е засідання Технічного комітету СООМЕТ ТК 4 “Інформація та навчання”.

Завданнями засідання були обговорення результатів діяльності ТК 4 у 2012–2013 рр. та завдань розвитку на 2014 р.

У роботі 10-го засідання ТК 4 “Інформація та навчання” взяли участь Голови Підкомітетів ТК 4, Члени ТК 4 та їхні представники з 7 країн-членів СООМЕТ (Азербайджану, Молдови, Німеччини, Росії, Таджикистану, Узбекистану та України).

На засіданні було розглянуто 14 питань порядку денного, серед яких:

• основні результати діяльності ТК 4 СООМЕТ у 2012–2013 рр.;

• реалізація Програми робіт ТК 4 СООМЕТ на 2012–2014 рр.;

• поточний стан та напрямки подальших робіт з інформаційного забезпечення діяльності СООМЕТ;

• щодо розробки проекту Рекомендації “Процедура формування та опублікування на web-ресурсах СООМЕТ інформаційних даних про калібрувальні та вимірювальні послуги лабораторій НМІ країн-членів СООМЕТ”;

• щодо розробки проекту Рекомендації “Програми навчання та стажування спеціалістів національних метрологічних інститутів, що співробітничають в СООМЕТ”;

• щодо виявлення потреб НМІ країн-учасниць СООМЕТ;

• щодо розробки проекту Рекомендації “Порядок оформлення документів, що видаються за результатами проведення навчання, стажування та підвищення кваліфікації в рамках СООМЕТ”.

На засіданні була надана детальна інформація щодо виконання рішень 9-го засідання ТК 4 та стану реалізації Програми робіт ТК 4 на 2012–2014 рр., а також про рішення, прийняті під час 17-го засідання Ради Президента СООМЕТ та 23-го засідання Комітету СООМЕТ.

В рамках питань щодо стану та розвитку інтернет ресурсів СООМЕТ учасникам засідання було представлено презентацію щодо прототипу нового модуля он-лайн навчання стандартам серії ISO 17000. Було запропоновано підготувати пробний курс он-лайн навчання typo3 для онлайн-редакторів сторінок країн та технічних комітетів порталу СООМЕТ.

На засіданні було розглянуто розроблені проекти Рекомендацій “Процедура формування та опублікування на web-ресурсах СООМЕТ інформаційних даних про калібрувальні та вимірювальні послуги лабораторій НМІ країн-членів СООМЕТ” та “Програми навчання та стажування спеціалістів національних метрологічних інститутів, що співробітничають в СООМЕТ”. Було вирішено ухвалити запропоновані версії публікацій та рекомендувати для схвалення на 18-му засіданні Ради Президента СООМЕТ та затвердження на 23-му засіданні Комітету СООМЕТ.

Учасники засідання детально обговорили потреби НМІ країн-учасниць СООМЕТ в навчанні та стажуванні. Було представлено проект Плану проведення навчальних семінарів для молодих метрологів НМІ країн-членів СООМЕТ у 2013–2015 рр.

Учасникам засідання було представлено на розгляд проект Рекомендації СООМЕТ “Порядок оформлення документів, що видаються за результатами проведення навчання, стажування та підвищення кваліфікації в рамках СООМЕТ”. Розробникам даного проекту рекомендовано його доробити та продовжити обговорення шляхом електронного голосування.