Головна» Діяльність» Міжнародні співвідносини» Співробітництво» COOMET» 23-є засідання Комітету СООМЕТ

У період з 4 по 6 червня 2013 р., згідно графіку проведення засідань структурних органів СООМЕТ, відбулися 23-є засідання Комітету CООМЕТ та 11-е засідання Об’єднаного комітету з еталонів СООМЕТ. Засідання проходили в м. Нижній Новгород, Російська Федерація.

Завданнями засідань було обговорення питань розвитку CООМЕТ, реалізації “Угоди про взаємне визнання національних еталонів та сертифікатів калібрувань та вимірювань, що видаються національними метрологічними інститутами” (CIPM MRA), результатів діяльності в галузях співробітництва “Законодавча метрологія”, “Інформація та навчання”, “Менеджмент якості”.

У роботі 23-го засідання Комітету CООМЕТ взяли участь Члени Комітету СООМЕТ та їхні офіційні представники, Голови Технічних комітетів СООМЕТ і представники Національних Секретаріатів СООМЕТ з 12 країн-членів СООМЕТ (Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Німеччини, Казахстану, Киргизстану, Литви, Росії, Словаччини, Таджикистану, Узбекистану та України), представники міжнародних метрологічних організацій: Ч.Куанбаєв, Виконавчий секретар JCRB; С.Паторей, Директор Міжнародного бюро законодавчої метрології (BIML), а також Х.Меміч, Начальник управління із законодавчої метрології Інституту метрології Боснії та Герцеговини; Д.Парнаджієв, Директор Агентства з метрології Македонії; І.Андажич, Директор Агентства з метрології Хорватії.

На засіданні було розглянуто 19 питань порядку денного, серед яких:

• щодо вступу Інституту метрології Боснії та Герцеговини до СООМЕТ;

• основні результати діяльності СООМЕТ в 2012 р.;

• зміни в Правилах Процедури СООМЕТ;

• комплекс питань, пов’язаних з реалізацією CIPM MRA;

• щодо перевірок систем менеджменту якості НМІ СООМЕТ і перспективах діяльності Форуму якості СООМЕТ;

• результати 29-го та 30-го засідань JCRB;

• результати 47-го засідання CIML та завдання СООМЕТ, які витікають з його рішень;

• щодо формування структурних органів СООМЕТ і призначення голів технічних комітетів та підкомітетів.

Під час 23-го засідання Комітету СООМЕТ Начальником управління із законодавчої метрології Інституту метрології Боснії та Герцеговини Х.Мемічем було підписано Меморандум про співробітництво СООМЕТ. Інститут метрології Боснії та Герцеговини було прийнято до СООМЕТ в якості асоційованого члена.

П.Неєжмаков, як Віце-президент СООМЕТ, відповідальний за взаємодію з JCRB, зробив доповідь щодо діяльності JCRB і рішень, пов’язаних з виконанням CIPM MRA, серед яких: організація та проведення звірень, підготовка СМС, проведення регіональної та міжрегіональної експертизи СМС. Було надано інформацію щодо участі СООМЕТ у міжрегіональній експертизі СМС-рядків інших РМО. Були прийняті ряд рішень, пов’язаних з якістю проведення внутрішньорегіональних і термінами міжрегіональних експертиз СМС-рядків.

Секретарем ТК “Форуму якості” було надано інформацію щодо робіт з організації та проведення зовнішніх перевірок (peer review) систем менеджменту якості в НМІ як необхідної складової виконання CIPM MRA. В даний час в рамках Форуму якості співробітничають 22 НМІ з 18 країн-учасниць СООМЕТ. В звітний період успішно пройшли перевірку своїх СМЯ вперше – НИСМ (Молдова), вдруге – ДП “Івано-Франківськстандартметрологія” та INIMET, CENTIS-DMR, CPHR (Куба).

Головою ТК 4 П.Неєжмаковим було проінформовано учасників засідання та надано звіт щодо діяльності у 2012 р. Технічного комітету ТК 4 “Інформація та навчання” та проведених навчальних семінарах.

Під час засідання було затверджено нових голів Технічних комітетів СООМЕТ:

- ТК 2 “Законодавча метрологія” П.Ульбіга, РТВ, Німеччина;

- ТК 5 “Спільні наукові дослідження в галузі метрології” К.-Д.Зоммера, РТВ, Німеччина

та подовжено повноваження голів:

- ТК 1.3 “Електрика та магнетизм” Т.Коломієць, БелГИМ, Білорусь;

- ТК 1.5 “Довжина та кут” В.Купко, ННЦ “Інститут метрології”, Україна.

За великий особистий внесок в діяльність СООМЕТ ряд активних учасників співробітництва було нагороджено Почесним званням “Заслужений метролог СООМЕТ”, з України – директора наукового центру просторово-часових вимірювань ННЦ “Інститут метрології”, Голову Технічного комітету СООМЕТ ТК 1.5 “Довжина та кут” В.Купко.