Головна» Діяльність» Міжнародні співвідносини» Співробітництво» COOMET» 22-ге засідання Ради Президента СООМЕТ

22-ге засідання Ради Президента СООМЕТ

29–30 листопада 2017 р. у м. Брауншвейг, Німеччина, відбулося 22-ге засідання Ради Президента СООМЕТ.

Завданням засідання було обговорення заходів із вдосконалення діяльності регіональної організації з метрології CООМЕТ та виконання Угоди "Взаємне визнання національних еталонів, сертифікатів калібрування та вимірювання, що видаються національними метрологічними інститутами" (CIPM MRA).

У роботі засідання взяли участь члени Ради Президента СООМЕТ, Голови Форуму якості СООМЕТ та ТК 3.1 "Технічний комітет Форуму якості", представники Національних Секретаріатів СООМЕТ.

На засіданні було розглянуто 22 питання порядку денного, серед яких:

• склад Ради Президента СООМЕТ;

• результати 37-го та 38-го засідань JCRB;

• результати 52-го засідання Міжнародного комітету з законодавчої метрології (CIML) та круглого столу регіональних організацій з законодавчої метрології (RLMO);

• проект Меморандуму про взаєморозуміння між СООМЕТ та EURAMET;

• комплекс питань, пов’язаних із реалізацією CІPM MRA;

• хід перевірок систем менеджменту якості (QMS) національних метрологічних інститутів (НМІ) СООМЕТ та перспективи діяльності Форуму якості СООМЕТ;

• результати засідань ТК 2 "Законодавча метрологія" та ТК 4 "Інформація та навчання";

• проведення навчальних семінарів у рамках програми BIPM з нарощування потенціалу та передачі знань (СВ&КТ);

• результати VII Міжнародного конкурсу "Кращий молодий метролог СООМЕТ – 2017".

Під час обговорення питання щодо складу Ради Президента СООМЕТ було запропоновано та узгоджено кандидатуру Ніно Міканадзе, директора Інституту метрології, GEOSTM, Грузія, в якості Віце-президента СООМЕТ, відповідального за співробітництво у галузі систем менеджменту якості та рекомендовано до затвердження на 28-му засіданні Комітету СООМЕТ.

Віце-президентом СООМЕТ П. Неєжмаковим, відповідальним за взаємодію з регіональними метрологічними організаціями та представництво в JCRB та EURAMET, було надано інформацію про результати 37-го та 38-го засідань JCRB, а саме: поточний стан KCDB та створення нової бази даних KCDB 2.0 із застосуванням сучасного програмного забезпечення; результати обговорення щодо можливого розширення охвату СМС; результати аналізу напрямків поліпшення процесу CIPM MRA.

Було надано інформацію щодо підготовки та експертизи СМС-рядків НМІ СООМЕТ та участі СООМЕТ у міжрегіональній експертизі СМС-рядків інших регіональних організацій з метрології та строків її проведення.

Було представлено результати співробітництва з EURAMET та проект узгодженого Меморандуму про взаєморозуміння між EURAMET та СООМЕТ, який було схвалено для подальшого затвердження на 28-му засіданні Комітету СООМЕТ.

Під час засідання розглядалися питання щодо діяльності ТК 4 "Інформація та навчання". Головою ТК 4 П. Неєжмаковим було представлено детальну інформацію щодо результатів 14-го засідання ТК 4 та проект Програми робіт ТК 4 на 2018–2020 рр., а також проінформовано про результати VІI Міжнародного конкурсу "Кращий молодий метролог СООМЕТ", який відбувся 17–18 травня 2017 р. в м. Астана, Казахстан. Радою Президента СООМЕТ були прийняті рішення схвалити кандидатуру Члена ТК 4 від Росії К. Козьміной в якості Голови ПК 4.3 "Підвищення кваліфікації та робота з молодими метрологами" та проект Програми робіт ТК 4 на 2018–2020 рр. та рекомендувати до затвердження на 28-му засіданні Комітету СООМЕТ.

Ю. Буняєвою, координатором від СООМЕТ у програмі Міжнародного бюро мір та ваг (ВІРМ) з нарощування потенціалу та передачі знань (CB&KT), було надано детальну інформацію щодо CB&KT та участі СООМЕТ у цій програмі.

Під час засідання було вирішено провести 28-ме засідання Комітету СООМЕТ 11–12 квітня 2018 р. в м. Сараєво, Боснія та Герцеговина.

Радою Президента СООМЕТ було схвалено список кандидатів для нагородження Почесним званням "Заслужений метролог СООМЕТ". Від України Міністерством економічного розвитку та торгівлі було представлено кандидатуру Генерального директора ННЦ "Інститут метрології", Віце-президента СООМЕТ П. Неєжмакова до присвоєння звання "Заслужений метролог СООМЕТ"