Головна» Діяльність» Міжнародні співвідносини» Співробітництво» COOMET» 22-е засідання Комітету COOMET

У період з 17 по 19 квітня 2012 р., згідно графіку проведення засідань структурних органів СООМЕТ, відбулися 22-е засідання Комітету CООМЕТ та 10-е засідання Об’єднаного комітету з еталонів СООМЕТ. Засідання проходили в м. Чолпон-Ата, Киргизстан.

Під час засідання були обговорені питання розвитку CООМЕТ, реалізації «Угоди про взаємне визнання національних еталонів та сертифікатів калібрувань та вимірювань, що видаються національними метрологічними інститутами» (CIPM MRA), результати діяльності в галузях співробітництва «Законодавча метрологія», «Інформація та навчання», «Менеджмент якості».

У роботі 22-го засідання Комітету CООМЕТ взяли участь члени Комітету СООМЕТ та їхні офіційні представники, голови Технічних комітетів СООМЕТ та представники Національних секретаріатів СООМЕТ з 13 країн-членів СООМЕТ (Азербайджану, Білорусі, Вірменії, Німеччини, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Литви, Росії, Словаччини, Таджикистану, Узбекистану та України), а також представники міжнародних та регіональних метрологічних організацій: О.Алтан, Виконавчий секретар Міжнародного бюро мір і ваг (BIPM); С.Паторей, Директор Міжнародного бюро законодавчої метрології (BIML); В.Шмід, Голова Секретаріату Європейської Асоціації національних метрологічних інститутів (EURAMET); Ю Ядонг, Голова Азіатсько-Тихоокеанської метрологічної програми (АРМР).

На засіданні було розглянуто 21 питання порядку денного, серед яких

 • основні результати діяльності СООМЕТ в 2011р.;
 • зміни в Меморандумі про співробітництво СООМЕТ та Правилах Процедури СООМЕТ;
 • результати 24-ї Генеральної конференції з мір та ваг (CGPM);
 • комплекс питань, пов’язаних з реалізацією CIPM MRA;
 • щодо перевірок систем менеджменту якості НМІ СООМЕТ і перспективах діяльності Форуму якості СООМЕТ;
 • результати 27-го та 28-го засідань JCRB;
 • результати 46-го засідання CIML та завдання СООМЕТ, які витікають з його рішень;
 • щодо формування структурних органів СООМЕТ і призначення голів технічних комітетів та підкомітетів;
 • вибори Президента СООМЕТ.

Секретаріатом СООМЕТ була надана детальна інформація щодо виконання рішень 21-го засідання Комітету СООМЕТ. Значна діяльність за звітний період була направлена на підготовку калібрувальних та вимірювальних можливостей (СМС) та проведення регіональної та міжрегіональної експертизи; створення бази даних зі звірень СООМЕТ; виконання робіт з організації та проведення зовнішніх перевірок (peer review) систем менеджменту якості в НМІ як необхідної складової виконання CIPM MRA.

Керівником Секретаріату СООМЕТ Неєжмаковим П.І. було зроблено доповідь щодо діяльності JCRB, надані звіти щодо діяльності Секретаріату СООМЕТ у 2011 р., Технічного комітету «Інформація та навчання», щодо Круглого столу регіональних організацій із законодавчої метрології (RLMO).

Учасники засідання детально обговорили результати 24-ї CGPM, 27-го та 28-го засідань JCRB, 46-го засідання CIML та Круглого столу RLMO.

Було розглянуто питання проведення звірень еталонів НМІ країн-учасниць СООМЕТ. Учасникам засідання був представлений проект актуалізованої Програми звірень СООМЕТ на 2012 р. Програма включає 107 звірень (що відповідає збільшенню числа звірень на 7 % в порівнянні з минулим роком).

Відмічено, що зберігається тенденція збільшення загальної кількості опублікованих в KCDB рядків СМС країн-учасниць СООМЕТ. Кількість рядків СМС Білорусі, Грузії, Казахстану, Куби, Молдови, Росії та України (дані представляються через СООМЕТ), а також Німеччини, Словаччини, Болгарії, Литви та Румунії (дані представляються через EURАMET) складає 4417 позицій. В 2011 р. було опубліковано 146 нових СМС-рядків країн-членів СООМЕТ.

Була надана інформація щодо ходу підготовки та експертизи СМС-рядків НМІ СООМЕТ і участі СООМЕТ у міжрегіональному розгляді СМС-рядків інших РМО. Прийнято ряд рішень, пов’язаних з якістю проведення внутрішньорегіональних і міжрегіональних експертиз СМС-рядків.

На реалізацію Угоди CIPM MRA, пов’язану з оцінкою систем менеджменту якості НМІ, в звітний період була направлена діяльність і Форуму якості СООМЕТ. В даний час в рамках Форуму якості співробітничають 22 НМІ з 18 країн-учасниць СООМЕТ.

У травні 2011 р. проведена перевірка СМК 2-х українських інститутів – ННЦ «Інститут метрології» та ДП «Укрметртестстандарт».

У листопаді 2011 р. перевірку СМК успішно пройшли УНИИМ та СНИИМ (Росія), у січні 2012 р. – ДП НДІ «Система» (Україна) та в лютому 2012 р. – ВНИИР (Росія).

Під час проведення 22-го засідання Комітету СООМЕТ відбулися позачергові вибори Президента СООМЕТ.

За результатами тайного голосування Президентом СООМЕТ було обрано Володимира Крутікова, директора ВНИИОФИ, Росія.

Також було затверджено наступні кандидатури Віце-президентів СООМЕТ

 • М.Жагора, БелГИМ, Білорусь;
 • К.-Д.Зоммер, РТВ, Німеччина;
 • М.Галай, SMU, Словаччина;
 • П.Неєжмаков, ННЦ «Інститут метрології», Україна.