Головна» Діяльність» Міжнародні співвідносини» Співробітництво» COOMET» Засідання ПК 4.1 "Сприяння в розвитку основ метрологічної інфраструктури країн-членів СООМЕТ"

Засідання ПК 4.1 "Сприяння в розвитку основ метрологічної інфраструктури країн-членів СООМЕТ"

 

Засідання ПК 4.1 "Сприяння в розвитку основ метрологічної інфраструктури країн-членів СООМЕТ" відбулося 19 квітня 2018 р. в ННЦ "Інститут метрології", Харків, Україна.

У засіданні взяли участь 8 чоловік з 4 країн-членів СООМЕТ (Казахстану, Молдови, Німеччини та України), члени ТК 4 і ПК 4.1, а також їх представники.

Віце-президент СООМЕТ, Голова ТК 4 "Інформація і навчання" П. Неєжмаков проінформував учасників засідання, що ПК 4.1 було створено у 2008 р. для цілей проекту РТВ-СООМЕТ. Діяльність ПК 4.1 була орієнтована на країни-члени СООМЕТ з метрологічною інфраструктурою, що розвивається.

Член ТК 4 від Німеччини М. Аккерманн та Віце-президент СООМЕТ П. Ульбіг (РТВ, Німеччина) відмітили, що діяльність ПК 4.1 необхідно розширити на усі країни-члени СООМЕТ і здійснювати її не лише у рамках проектів РТВ. Однією з цілей ПК 4.1 має бути визначення потреб і можливостей НМІ для проведення навчальних семінарів.

Віце-президент СООМЕТ, Голова ТК 4 "Інформація і навчання" П. Неєжмаков повідомив, що в BIPM діє Програма з нарощування потенціалу і передавання знань (Capacity Building and Knowledge Transfer – CB&KT). З 2016 р. представники СООМЕТ активно беруть участь у навчальних курсах Програми.

BIPM рекомендує і заохочує регіональні метрологічні організації мати у своїй структурі орган з нарощування потенціалу і передавання знань.

Оскільки ця область відноситься до навчання, то було запропоновано модернізувати ПК 4.1 у підкомітет з новою назвою "Нарощування потенціалу і передавання знань".

Під час 21-го засідання Ради Президента СООМЕТ (8–9 листопада 2016 р., Астана, Казахстан) було прийнято рішення призначити Секретаря ТК 4 Ю. Буняєву (ННЦ "Інститут метрології", Україна) в якості координатора від СООМЕТ в програмі BIPM CB&KT.

Враховуючи позитивні результати роботи СООМЕТ у рамках цієї програми і досвід діяльності в цьому напрямі, учасники засідання рекомендували кандидатуру Секретаря ТК 4, члена ПК 4.1 Ю. Буняєвої на посаду Голови ПК 4.1.

Учасники засідання обговорили план роботи ПК 4.1 на короткостроковий і довгостроковий період.

Головною метою ПК 4.1 є визначення потреб і можливостей НМІ у проведенні навчальних семінарів.

19 квітня 2018 р. було підписано Меморандум про співпрацю в області метрології між ННЦ «Інститут метрології» і Національним Інститутом Метрології Республіки Молдова