Головна» Діяльність» Міжнародні співвідносини» Співробітництво» COOMET» 28-ме засідання Комітету COOMET

28-ме засідання Комітету СООМЕТ

 

10–12 квітня 2018 р. в Сараєво, Боснія та Герцеговина, відбулися 28-ме засідання Комітету СООМЕТ, 16-те засіданні Об’єднаного комітету з еталонів СООМЕТ та семінар в рамках програми BIPM з нарощування потенціалу та передавання знань (СВ&КТ) для директорів НМІ країн-членів СООМЕТ.

10 квітня відбувся одноденний семінар СOOMET – BIPM “Впевнена участь у реалізації Угоди CIPM MRA” для керівників НМІ країн-членів СООМЕТ з метрологічної інфраструктурою, що розвивається, у рамках програми BIPM з нарощування потенціалу та передавання знань (СВ&КТ) та проекту РТВ-СООМЕТ “Сприяння регіональній торгівлі та підтримка захисту прав споживачів для країн-членів СООМЕТ” і ПК 4.1 “Сприяння у розвитку основ метрологічної інфраструктури країн-учасниць СООМЕТ”.

У семінарі взяли участь керівники НМІ країн-членів CООМЕТ, які підписали, та тих, які ще не підписали Угоду CIPM MRA, з 14 країн-членів СООМЕТ (Азербайджану, Білорусі, Боснії та Герцеговини, Вірменії, Грузії, Казахстану, Куби, Киргизстану, Молдови, Німеччини, Росії, Туреччини, Узбекистану та України), а також Ч.Куанбаєв, фахівець департаменту BIPM з міжнародних зв'язків, М.Звягін, виконавчий секретар JCRB, та Я.Данміл, помічник Директора BIML.

Метою семінару було ефективне залучення країн-членів СООМЕТ до участі в реалізації CIPM MRA, обмін досвідом проходження зовнішньої перевірки систем менеджменту якості, проведення звірень, підписання Угоди CIPM MRA.

Порядок денний семінару включав 5 блоків з наступною тематикою:

1. Глобальна інфраструктура якості.

2. Загальна інформація про Метричну конвенцію.

3. Система менеджменту якості.

4. Звірення та калібрувальні та вимірювальні можливості.

5. База даних ключових звірень BIPM.

Під час семінару Віце-президентом СООМЕТ та Членом Комітету СООМЕТ від України П.Неєжмаковим було представлено дві доповіді “СОOMET як РMO та її діяльність, пов’язана з реалізацією CIPM MRA” та “Вплив CIPM MRA на прикладі України”.

У той же день відбулося 16-те засідання Об’єднаного комітету з еталонів СООМЕТ, під час якого Голови Технічних комітетів зробили доповіді щодо діяльності ТК у 2017 р. та завдань на 2018 р. Головами ТК 1.5 “Довжина та кут” та ТК 1.6 “Маса та пов’язані з нею величини” О.Костріковим та І.Колозинською відповідно було представлено інформацію щодо діяльності своїх ТК за звітний період.

У роботі 28-го засідання Комітету CООМЕТ взяли участь Члени Комітету СООМЕТ та їхні офіційні представники, Голови Технічних комітетів СООМЕТ і представники Національних секретаріатів СООМЕТ з 17 країн-членів СООМЕТ (Азербайджану, Білорусі, Боснії та Герцеговини, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Китаю, Куби, Литви, Молдови, Німеччини, Росії, Словаччини, Туреччини, Узбекистану та України), представники міжнародних метрологічних організацій: М.Мілтон, директор ВІРМ; Б.Джекельман, Голова EURAMET; В.Шмід, Секретаріат EURAMET; Я.Данміл, помічник Директора BIML; М.Звягін, виконавчий секретар JCRB.

П.Неєжмаковим, Віце-президентом СООМЕТ, відповідальним за взаємодію з JCRB, було зроблено доповідь щодо діяльності JCRB і рішень, пов’язаних з виконанням CIPM MRA, серед яких: організація та проведення звірень, підготовка СМС, проведення регіональної та міжрегіональної експертизи СМС. Було надано інформацію щодо участі СООМЕТ у міжрегіональній експертизі СМС-рядків інших Регіональних метрологічних організацій (РМО). За результатами обговорення цих питань було прийнято ряд рішень, пов’язаних з якістю проведення внутрішньорегіональних та скорочення термінів міжрегіональних експертиз СМС-рядків.

Головою ТК 4 П.Неєжмаковим було проінформовано учасників засідання та надано звіт щодо діяльності у 2017 р. Технічного комітету ТК 4 “Інформація та навчання”, проведених навчальних семінарах та результатів VІІ Міжнародного Конкурсу “Кращий молодий метролог СООМЕТ – 2017”, який відбувся 17–18 травня 2017 р. в м. Астана, Казахстан. Було затверджено Програму робіт ТК 4 на 2018–2020 рр.

За великий особистий внесок в діяльність СООМЕТ було нагороджено Почесним званням “Заслужений метролог СООМЕТ” П.Неєжмакова (ННЦ “Інститут метрології”, Україна), К.Бордіяну (INM, Молдова), В.Пальчикова (ВНИИФТРИ, Росія), М.Ярмолович (БелГИМ, Білорусь).

Під час 28-го засідання Комітету СООМЕТ було здійснено офіційну передачу повноважень новому Президенту СООМЕТ В.Гуревичу (БелГИМ, Білорусь) від попереднього Президента В.Крутікова (ВНИИОФИ, Росія).

Було сформовано новий склад Ради Президента СООМЕТ. Віце-президентами було обрано: П.Неєжмакова (ННЦ “Інститут метрології”, Україна) – відповідальний за співробітництво з регіональними метрологічними організаціями та навчання та передавання знань; П.Ульбіга (РТВ, Німеччина) – відповідальний за законодавчу метрологію, Н.Міканадзе (GEOSTM, Грузія) – відповідальна за систему менеджменту якості та акредитацію, С.Голубєва (Росстандарт, Росія) – відповідальний за співробітництві у області еталонів та спільні наукові дослідження.

Наступне 29-те засідання Комітету СООМЕТ та 17-те засідання Об’єднаного комітету з еталонів СООМЕТ заплановано провести у квітні 2019 р. у Німеччині.

11 квітня 2018 р. було підписано Угоду про науково-технічне співробітництво у галузі метрології між Державним підприємством “Узбецький національний інститут метрології” агентства “Узстандарт” (ДП “УзНИМ”) та ННЦ “Інститут метрології”.