Головна» Діяльність» Міжнародні співвідносини» Співробітництво» COOMET» VII Міжнародний конкурс "Кращий молодий метролог СООМЕТ 2017"

VІI Міжнародний конкурс СООМЕТ "Кращий молодий метролог 2017"

VІI Міжнародний конкурс СООМЕТ "Кращий молодий метролог" відбувся 17–18 травня 2017 р. в Астані, Казахстан.

Конкурс було організовано та проведено згідно Рекомендації CОOMET R/GM/18:2013 "Порядок проведення Міжнародного конкурсу "Кращий молодий метролог СООМЕТ" за підтримки проекту РТВ-СООМЕТ "Сприяння регіональному співробітництву між країнами-членами СООМЕТ".

Проведення конкурсу є одним з напрямів діяльності ТК 4 "Інформація та навчання", головою якого є генеральний директор ННЦ "Інститут метрології" Павло Неєжмаков та секретарем начальник НДЛ-42 ННЦ "Інститут метрології" Юлія Буняєва.

Вдруге Міжнародний конкурс СООМЕТ "Кращий молодий метролог" було проведено за участю молодих метрологів з інших РМО та тільки англійською мовою.

На конкурс було представлено 36 робіт молодих метрологів з 10 країн (Білорусь, Іспанія, Казахстан, Колумбія, Молдова, Німеччина, Перу, Росія, Словаччина та Україна) 3-х регіональних метрологічних організацій (COOMET, Європейської асоціації національних метрологічних інститутів (EURAMET) та Міжамериканської метрологічної системи (SIM)).

Від ННЦ «Інститут метрології» у конкурсі взяли участь інженер І категорії НДЛ-21 Юлія Сковородкіна з доповіддю "Застосування координатної техніки під час вимірювання параметрів зубчатих коліс" та молодший науковий співробітник НДЛ-12 Валерій Терещенко з доповіддю "Розвиток світлодіодного методу відтворення одиниці сили світла".

До складу Наукового Комітету конкурсу увійшли досвідчені вчені-метрологи з міжнародних та регіональних метрологічних організацій – Міжнародного бюро мір та ваг (ВІРМ), Міжнародного бюро із законодавчої метрології (BIML), Внутрішньоафриканської метрологічної системи (AFRIMETS), СООМЕТ, EURAMET та SIM, а саме:

Володимир Крутіков, СООМЕТ, Росія;

Павло Неєжмаков, СООМЕТ, Україна;

Токтабек Токанов, СООМЕТ, Казахстан;

Микола Жагора, СООМЕТ, Білорусь;

Ханс-Дітер Фельфе, СООМЕТ, Німеччина;

Стівен Паторей, BIML, Франція;

Чінгіс Куанбаєв, BIPM, Франція;

Лінох Магагула, AFRIMETS, Південна Африка;

Клаус-Дітер Зоммер, EURAMET, Німеччина;

Клер Саундрі, SIM, США.

Оцінювання робіт проводилося згідно критеріям, встановленим у Рекомендації CОOMET R/GM/18:2013.

За результатами оцінювання робіт конкурсантів було визначено такі переможець та призери конкурсу:

1-е місце – Едіта Байєр (РТВ, Німеччина) за доповідь "Кремнієва сфера та стала Авогадро для створення еталона кілограма" – є аспіранткою РТВ з Польщі;

2-е місце – Михайло Алейніков (ВНИИФТРИ, Росія) за доповідь "Застосування водневого мазера з підвищеною потужністю у квантових годинниках";

3-є місце – Ганна Віллєвальде (ВНИИМ, Росія) за доповідь "Метрологічне забезпечення вимірювань у брахітерапії".

Усіх конкурсантів було заохочено дипломами учасника.

Члени Наукового комітету конкурсу з інших РМО висловили своє задоволення високим рівнем організації та підготовки конкурсантів та відмітили унікальність такого заходу.

Вперше було підготовлено та опубліковано в електронному та паперовому вигляді Збірник робіт VII Міжнародного конкурсу СООМЕТ "Кращий молодий метролог – 2017", яким було присвоєно індекс DOI – цифровий ідентифікатор об’єкта (digital object identifier). Це було зроблено силами фахівців ННЦ "Інститут метрології"