Головна» Діяльність» Міжнародні співвідносини» Співробітництво» COOMET» 27-ме засідання Комітету COOMET

27-ме засідання Комітету СООМЕТ

26–28 квітня 2017 р. у м. Мінськ, Білорусь, відбулися 27-ме засідання Комітету СООМЕТ, 15-те засідання Об’єднаного комітету з еталонів СООМЕТ та семінар "СООМЕТ – 25: історія, результати та перспективи співробітництва".

Семінар був присвячений 25-річчю організації. Було заслухано доповіді колишніх та нинішніх президентів та віце-президентів, ветеранів СООМЕТ та гостей семінару щодо історії, початку та розвитку співробітництва, участі СООМЕТ у міжнародній співпраці, результатів та нових завдань СООМЕТ із створення сучасної бази вимірювань.

У роботі 27-го засідання Комітету CООМЕТ взяли участь Члени Комітету СООМЕТ та їхні офіційні представники, Голови Технічних комітетів СООМЕТ і представники Національних секретаріатів СООМЕТ з 17 країн-членів СООМЕТ (Азербайджану, Білорусі, Боснії та Герцеговини, Вірменії, Грузії, Казахстану, Киргизстану, Китаю, Куби, Литви, Молдови, Німеччини, Росії, Словаччини, Таджикистану, Узбекистану та України), представники міжнародних метрологічних організацій: Ч.Куанбаєв, спеціаліст департаменту ВІРМ з міжнародних зв’язків; Я.Данміл, помічник Директора BIML.

На засіданні було розглянуто 19 питань порядку денного, серед яких:

• щодо основних результатів діяльності СООМЕТ у 2016 р.;

• щодо Меморандуму про взаєморозуміння в області забезпечення єдності вимірювань між ЄЕК та СООМЕТ;

• щодо співробітництва СООМЕТ з Європейською асоціацією Національних метрологічних інститутів (EURAMET) та Національною конференцією еталонних лабораторій (NCSLI);

• комплекс питань, пов’язаних з реалізацією CIPM MRA;

• щодо результатів 36-го та 37-го засідань JCRB та 51-го засідання Міжнародного комітету із законодавчої метрології (CIML) та завдань СООМЕТ, які витікають з його рішень;

• щодо діяльності Форуму якості СООМЕТ;

• щодо діяльності СООМЕТ в області законодавчої метрології;

• щодо діяльності СООМЕТ в області інформації та навчання;

• щодо формування структурних органів СООМЕТ і призначення голів технічних комітетів та підкомітетів;

• вибори Президента СООМЕТ.

Під час 27-го засідання Комітету Секретаріатом СООМЕТ було надано інформацію щодо виконання рішень 26-го засідання Комітету СООМЕТ та основних результатів діяльності СООМЕТ у 2016 р.

Під час 27-го засідання Комітету СООМЕТ відбулися чергові вибори Президента СООМЕТ. За результатами тайного голосування новим Президентом СООМЕТ було обрано Валерія Гуревича, директора БелГИМ, Білорусь. За правилами процедури СООМЕТ новий Президент приступить до виконання своїх обов’язків через рік під час 28-го засідання Комітету СООМЕТ.

Наступне 28-ме засідання Комітету СООМЕТ та 16-те засідання Об’єднаного комітету з еталонів СООМЕТ заплановано провести в м. Сараєво, Боснія та Герцеговина, у квітні 2018 р.