Головна» Діяльність» Міжнародні співвідносини» Співробітництво» COOMET» 24-те засідання Ради Президента СООМЕТ

24-те засідання Ради Президента СООМЕТ

24-те засідання Ради Президента СООМЕТ було проведено 27–28 листопада 2019 р. у Тбілісі, Грузія.

У роботі засідання взяли участь члени Ради Президента СООМЕТ, Голова Об’єднаного комітету з еталонів СООМЕТ та представники Національних Секретаріатів СООМЕТ.

Під час засідання Радою Президента СООМЕТ було ухвалено місію та бачення СООМЕТ та рекомендовано для затвердження на 30-му засіданні Комітету СООМЕТ:

Місія: Підвищення рівня розвитку, підтримка і розширення інтегрованої вимірювальної інфраструктури для країн Євро-Азіатського регіону та зацікавлених країн, яка дозволяє кожному національному метрологічному інституту сприяти інноваціям, конкурентоспроможності, торгівлі, безпеці споживачів і стійкому розвитку та забезпечувати визнання на міжнародному рівні.

Бачення: Ефективна, репрезентативна, компетентна та визнана у всьому світі регіональна метрологічна організація.

П.І. Неєжмаковим (ННЦ “Інститут метрології”, Україна), Віце-президентом СООМЕТ, відповідальним за взаємодію з регіональними метрологічними організаціями, було надано інформацію про результати 41-го засідання JCRB.

Розробником Рекомендації СООМЕТ R/GM/15:2007 “Порядок оформлення сертифікатів калібрувань, що видаються національними метрологічними інститутами в рамках CIPM MRA” П.І.Неєжмаковим було представлено актуалізований варіант Рекомендації у зв’язку із внесенням змін до документу CIPM MRA D-02 “Використання логотипу CIPM MRA” та нової редакції стандарту ISO/IEC 17025:2017.

Головою ТК 4 “Інформація та навчання” П.І. Неєжмаковим було проінформовано щодо результатів 16-го засідання ТК 4, уточнення Програми робіт ТК 4 на 2018–2020 рр. та актуалізації Рекомендації СООМЕТ R/GM/18:2013 “Порядок проведення Міжнародного конкурсу “Найкращий молодий метролог СООМЕТ”. Також було надано для схвалення уточнені напрямки діяльності ПК 4.1 “Нарощування потенціалу у галузі навчання та передавання знань” та ПК 4.3 “Підвищення кваліфікації та робота за молодими метрологами”.

П.І.Неєжмаковим, Віце-президентом СООМЕТ, відповідальним за взаємодію з регіональними метрологічними організаціями та представництво в EURAMET, було надано інформацію про результати співробітництва з EURAMET. Було представлено результати реалізації Плану заходів щодо співробітництва з EURAMET на 2019 р. та проект Плану на 2020 р. Було проінформовано про результати цьогорічного засідання Робочої групи при Раді Директорів EURAMET з нарощування потенціалу (BOD-WGCB).

Радою Президента СООМЕТ було схвалено список кандидатів для нагородження Почесним званням “Заслужений метролог СООМЕТ”. Від України було подано кандидатуру Ю. Буняєвої (ННЦ “Інститут метрології”).

Наступне 25-те засідання Ради Президента СООМЕТ заплановано провести у грудні 2020 р. у Німеччині.