Головна» Діяльність» Міжнародні співвідносини» Співробітництво» COOMET» 15-те засідання ТК 4 "Інформація та навчання"

15-те засідання ТК 4 "Інформація та навчання"

15-те засідання ТК 4 "Інформація та навчання" було проведено 24–25 жовтня 2018 р. у м. Гебзе, Туреччина.

Завданнями засідання було обговорення результатів діяльності ТК 4 у 2017–2018 рр. та завдань розвитку на 2019 р.

У роботі засідання взяли участь Голови підкомітетів ТК 4, члени ТК 4 та їх представники з 8 країн-членів СООМЕТ (Білорусі, Молдови, Німеччини, Росії, Словаччини, Туреччини, Узбекистану та України).

На засіданні було розглянуто 15 питань порядку денного, серед яких:

• основні результати діяльності ТК 4 СООМЕТ у 2016–2017 рр.;

• реалізація Програми робіт ТК 4 СООМЕТ на 2018–2020 рр.;

• виконання проектів СООМЕТ в рамках ТК 4;

• діяльність підкомітетів ТК 4;

• вибори Голови та Заступника голови ТК 4;

• діяльність у рамках Програми BIPM з нарощування потенціалу та передавання знань (CB&KT);

• співробітництво з EURAMET;

• створення єдиного інформаційного ресурсу СООМЕТ.

Віце-президентом СООМЕТ, Головою ТК 4 П.І. Неєжмаковим було проінформовано учасників засідання щодо результатів діяльності ТК 4 у 2017–2018 рр. та проведених заходів у рамках ТК 4.

Учасникам засідання було представлено інформацію щодо стану реалізації Програми робіт ТК 4 на 2018–2020 рр. Члени ТК 4 схвалили діяльність технічного комітету у звітний період та запропонували актуалізувати Програму робіт у зв’язку з виконанням деяких проектів та відкриття нових.

У рамках питання щодо діяльності підкомітетів ТК 4 П.І. Неєжмаковим було представлено інформацію щодо результатів засідання ПК 4.1 "Сприяння у розвитку основ метрологічної інфраструктури країн-членів СООМЕТ", яке відбулося 19 квітня 2018 р. на базі ННЦ "Інститут метрології", а також пропозиції щодо зміни назви підкомітету на "Нарощування потенціалу та передавання знань" та напрямків діяльності, спрямованих на сприяння у розвитку метрологічної інфраструктури країн-членів СООМЕТ, зокрема, країн з метрологічною інфраструктурою, що розвивається, в підвищенні ефективності їх взаємодії з міжнародною системою вимірювань та залучення до світової метрологічної спільноти. У якості Голови ПК 4.1 було запропоновано кандидатуру Ю.Ю. Буняєвої, Секретаря ТК 4 та координатора від СООМЕТ у програмі Міжнародного бюро мір та ваг (ВІРМ) з нарощування потенціалу та передачі знань (CB&KT).

Під час засідання було одноголосно вирішено подовжити повноваження Голови ТК 4 П.І.Неєжмакова. Відповідно до правил процедури СООМЕТ це рішення повинно бути схвалено на засіданні Ради Президента СООМЕТ для подальшого затвердження на 29-му засіданні Комітету СООМЕТ у квітні 2019 р.

Ю.Ю. Буняєвою, Секретарем ТК 4 та координатором від СООМЕТ у програмі Міжнародного бюро мір та ваг (ВІРМ) з нарощування потенціалу та передачі знань (CB&KT), було надано детальну інформацію щодо CB&KT та участі СООМЕТ у цій програмі.

Під час обговорення питання щодо співробітництва з EURAMET Віце-президентом СООМЕТ, відповідальним за взаємодію з регіональними метрологічними організаціями, у т.ч. з EURAMET, П.І. Неєжмаковим було проінформовано присутніх про підписання Меморандуму про взаєморозуміння між СООМЕТ і EURAMET, а також про роботи, що проводяться у рамках цього Меморандуму.

Керівник Департаменту з міжнародних зв'язків, Голова Робочої групи при Раді Президента EURAMET з нарощування потенціалу (BOD-WGCB) О. Алтан (TUBITAK UME, Туреччина) представив інформацію про діяльність Робочої групи BOD-WGCB.

Член Технічного комітету EURAMET з міждисциплінарній метрології (TC-IM) С. Дюриш (SMU, Словаччина) проінформував учасників засідання про діяльність TC-IM.