Головна

ННЦ "Інститут метрології" отримав 5 СМС з твердості

За результатами успішно проведених міжнародних звірень 18 серпня 2022 р. опубліковано 5 СМС-рядків ННЦ "Інститут метрології"з твердості.

Таким чином, Національний (державний первинний) еталон одиниць твердості за шкалами Роквелла та Супер-Роквелла (НДЕТУ М-10-2021) підтвердив свої калібрувальні та вимірювальні можливості з твердості за шкалою Роквелла у діапазонах 60-70 HRC, 80-86 HRA, 40-50 HRC, 80-100 HRBW та 20-30 HRC.

Загальна кількість СМС-рядків ННЦ "Інститут метрології" склала 185.

ННЦ "Інститут метрології" - ПІДТВЕРДИВ СТАТУС наукової установи

За результатами державної атестації, проведеної 17 травня 2022 р. Міністерством освіти і науки України, ННЦ "Інститут метрології" підтверджено статус наукової установи ще на 5 років  (1 кваліфікаційна група) та внесено до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави

Клієнтське обладнання Starlink вже в інституті

14 липня 2022 року ННЦ "Інститут метрології" відвідали народні депутатки Верховної Ради України Марія Мезенцева (заступник голови Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом) та Олена Хоменко (Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва).

https://www.facebook.com/100000272480731/posts/5608862302466130/?d=n

Генеральний директор ННЦ «Інститут метрології», член Міжнародного Комітету з мір та ваг проф. Павло Неєжмаков та вчені-зберігачі національних еталонів Володимир Солдатов та Микола Гур’єв ознайомили Марію Мезенцеву та Олену Хоменко з еталонами, що зберігаються в інституті, зокрема з національними еталонами: одиниць часу та частоти; одиниці світлового потоку – люмена; одиниці температури – кельвіна.

Під час візіту народні депутати передали ННЦ «Інститут метрології» клієнтське обладнання системи супутникового зв’язку Starlink, яке Україна отримала завдяки зусиллям Віце-прем'єр-міністра України – Міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова.

Використання цього додаткового стабільного та захищеного Інтернет-каналу розширює можливості національного еталона одиниць часу та частоти в забезпеченні часо-частотною інформацією всіх споживачів в Україні, для кого точний час є критично важливим.

Щиро вдячні за отримане обладнання.

Співробітництво з IMEKO

Представника ННЦ "Інститут метрології" Колозінську Ірину Олександрівну, старшого наукового співробітника НДЛ-30, було включено до складу Технічного комітету з вимірювань сили, маси, крутильного моменту та гравітації (ТС3) Міжнародної конфедерації вимірювань (IMEKO).

IMEKO – це неурядова федерація, що складається з 42 організацій-членів, які окремо займаються вдосконаленням вимірювальних технологій. Його основними цілями є сприяння міжнародному обміну науково-технічною інформацією у галузі вимірювання та приладобудування та посилення міжнародного співробітництва між науковцями та інженерами науково-дослідницької та промислової сфери.

Мета TC3 — вивести на передовий план останні розробки та досягнення у вимірюванні сили, маси, крутильного моменту, гравітації та пов’язаних величин. TC3 регулярно організовує міжнародні наукові заходи і є форумом для міжнародного обміну думками між експертами у відповідній галузі.

Всесвітній день метрології 2022

Шановні колеги!

 

20 травня кожного року уся метрологічна спільнота святкує Всесвітній день метрології!

Це свято ‒ свідчення всесвітнього визнання важливості професії метролога в забезпеченні успішного економічного та соціального розвитку.

Тема цьогорічного свята ‒ “Вимірювання в цифрову еру". Цю тему було обрано з тієї причини, що цифрові технології революціонізують наше суспільство та являють собою одну з захоплюючих тенденцій сучасності.

У цьому році постер до WMD 2022 та відповідні банери для використання у соціальних мережах було розроблено фахівцями ННЦ "Інститут метрології". Право на розробку постера було отримано за результатами проведеного конкурсу відповідно до правил ВІРМ та OIML.

 

З повагою,

Павло Неєжмаков,

Генеральний директор ННЦ “Інститут метрології”,

Член СІРМ

Візит представників оціночної місії ЄС щодо впровадження "промислового безвізу"

19 січня 2022 р. у рамках другого етапу оцінювання системи метрології України ННЦ "Інститут метрології" відвідали представники оціночної місії ЄС та Мінекономіки України, а саме:

1. Анне БЕРЧІО, радник відділу торгівлі, Представництво ЄС в Україні

2. Леся ГІПЧИНСЬКА, секретар відділу торгівлі, Представництво ЄС в Україні

3. Наталія ДВІРНИК, начальник відділу, Мінекономіки України

4. Тетяна МЕЛЬНИЧЕНКО, заступник директора департаменту технічного регулювання та інноваційної політики, Мінекономіки України

У рамках візиту в онлайн форматі відбулося інтерв'ю з основними експертами місії TAIEX:

- Морітцом АККЕРМАННОМ, керівником підрозділу 9.113 "COOMET, EU-Twinning" Німецького національного метрологічного інституту (PTB)

- Пітером УЛЬБІГОМ, директором ДП "Орган перевірки Нижньої Саксонії" (MEN)

- Вольфгангом ШМІДОМ, старшим менеджером проєктів PTB

Також у рамках візиту гості ознайомилися з еталонною базою та музеєм ННЦ "Інститут метрології".

Про роботу комісії для прийняття вдосконаленого ДЕТУ 06-05-98

З 15 по 16 грудня 2021 року в ННЦ "Інститут метрології" працювала державна комісія для прийняття вдосконаленого державного первинного еталона одиниці температури кельвіна у діапазоні від 273,16 К до 1357,77 К (ДЕТУ 06-05-98).

За результатами роботи комісія встановила, що ДЕТУ 06-05-98 відповідає визначенню первинного еталона відповідно до статті 1 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" та рекомендувала Мінекономіки надати ДЕТУ 06-05-98 статус національного еталона.

MoU між ННЦ "Інститут метрології" та Бюро з метрології Північної Македонії

2 грудня 2021 року в ННЦ "Інститут метрології" відбулося підписання Меморандуму щодо співробітництва в галузі метрології між ННЦ "Інститут метрології" та Бюро з метрології (ВоМ) Міністерства економіки Республіки Північна Македонія.

Меморандум було підписано Генеральним директором ННЦ "Інститут метрології" Павлом НЕЄЖМАКОВИМ та Директором ВоМ Мерітою МУСТАФАЙ.

Членство ННЦ "Інститут метрології" у Консультативних комітетах СІРМ

Рішеннями І та ІІ сесій 110-го засідання Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ) ННЦ "Інститут метрології" отримав такі статуси членства у Консультативних комітетах СІРМ:

  • члена Консультативного комітету з одиниць (CCU);
  • спостерігача у Консультативному комітеті з термометрії (ССТ);
  • спостерігача у Консультативному комітеті з маси та пов'язаних з нею величин (ССМ);
  • спостерігача у Консультативному комітеті з іонізуючих випромінювань (CCRI).

Свідоцтво про визнання системи менеджменту якості відповідно до стандарту ISO/IEC 17025

На підставі рішення 29-го засідання Технічного Комітету Форуму якості СООМЕТ видане Свідоцтво про визнання  системи менеджменту якості ННЦ "Інститут метрології" (QSF-R86) відповідно до стандарту ISO/IEC 17025 від 30 вересня 2021 року.

Свідоцтво видане за такими видами вимірювань:

Довжина
Термометрія
Електрика і магнетизм
Час та частота
Маса та пов'язані з нею величини
Іонізуючі випромінювання та радіоактивність
Фотометрія та радіометрія.


Свідоцтво дійсне до 30 вересня 2026 року.

ННЦ "Інститут метрології" - 120 років!

8 жовтня 2021 року в ННЦ "Інститут метрології" відбулися урочисті заходи (у гибридному форматі з урахуванням карантинних обмежень), присвячені 120-річчю ННЦ "Інститут метрології".

Співробітників ННЦ "Інститут метрології" привітали:

- Президент Міжнародного комітету з мір та ваг (СІРМ) Вайнанд Лоу
- Генеральний директор Чеського метрологічного інституту (СМІ) Іржи Тесар
- Директор Інституту метрології Національного агенства Грузії зі стандартів та метрології (GEOSTM) Ніно Міканадзе
- Президент Головного управління мір Польщі (GUM) Яцек Семеняк
- Заступник директора Білоруського державного інституту метрології (БелГИМ) Микола Баковець
- Заступник директора Національного інституту метрології Молдови (INM) Сергій Чапа

Також було отримано низку привітань від іноземних та українських установ

Ми у ЗМІ

З нагоди 120-річчя ННЦ "Інститут метрології" започаткована серія публікацій в Харківських ЗМІ, яка висвітлює напрямки діяльності ННЦ "Інститут метрології".

https://timeua.info/aktualnoe-segodnya/naczionalnomu-nauchnomu-czentru-institut-metrologii-120-let/ - "Національному науковому центру "Інститут метрології" - 120 років!" (стаття на сайті медіацентру "Время")

https://youtu.be/LaTow_EOCD4 - "Інститут метрології - гордість України" (відео на каналі "Харьковские известия")

Візит експертів РТВ у рамках оціночної місії

1 жовтня 2021 р. до ННЦ "Інститут метрології" відбувся візит експертів РТВ (Німеччина) у рамках оціночної місії проєкту "Стандарти якості для збільшення об'ємів торгівлі в країнах Східного партнерства (ЕаР)".

Делегація РТВ представлена:

Кетлін Ріхтер
Клеменс Санетра
Лутц Нойманн

Візит представників Бюро метрології Північної Македонії

27-29 вересня 2021 р. відбувся візит представників Бюро метрології (ВоМ) Міністерства економіки Північної Македонії до ННЦ "Інститут метрології".

Делегація ВоМ представлена:

Михайло Мішковські - Начальник Департаменту законодавчої метрології

Біанка Мангутова-Стоілковська - менеджер з якості

Весна Рістовська - асистент Директора

Візит організовано в рамках підготовки до підписання Міжурядової Угоди про співробітництво між Україною та Північною Македонією